Anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisi aşılıyorlar

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisi aşılanıyor.

Anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisi aşılıyorlar

29 Eylül 2017 10:40


Projenin çocuklar üzerinde olumlu etkilerinin olduğunu söyleyen Altıntaş Anaokulu Müdürü Şafak Asırlı, yaptığı açıklamada, hayvan sevgisinin küçük yaşta edinilebileceğini, bu düşünceden yola çıkarak anaokulunda hayvan beslediklerini söyledi.


Asırlı, "Bir süre araştırma yaparak, çocuklarla bir arada bulunabilecek cinste hayvanlar almaya karar verdik. Okul Aile Birliği üyelerimizin ve Altıntaş Kaymakamlığımızın katkılarıyla 5 adet kümes yaptık. Okul demirbaş listesine kaydedilen hayvanlarımızın çocuklarla uyum içinde olabilmesi için yakın temel eğitim veriyoruz. Çocuklar, hayvanlarımızla oynayarak çok mutlu vakit geçiriyorlar. Okulumuzdaki kümeslerde Tavşan ,kuş, köpek ve kaz besliyoruz. Tavuklarda ve kuşlarda kuluçka döneminde kullanmak için temin ettiğimiz makina ile yavrulama yaptırıyoruz. Çocuklarımız hayvan sevgisini öğrenirken sorumluluk duygusu da kazanıyor. Ailelerimiz çocuklarının küçük yaşta hayvan sevgisini kazanmasından dolayı oldukça mutlu’’ dedi.


Okul Müdürü Şafak Asırlı, ’’Yaptığımız bu projede bize her türlü desteği sağlayan Altıntaş Kaymakamı Musa Kazım Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürülüğümüze teşekkür ediyorum’’ diye konuştu. (YD - EFE)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KÜTAHYA HAVA DURUMU
31
°
C
Çok Bulutlu
 • Salı
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  28°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
Reklamı Geç