İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başkan Ferit Karabulut: Yaşlılarımız sadece belirli gün ve haftalarda anılmamalı

Kütahya’nın Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, yaşlıların sadece belirli gün ve haftalarda anılmaması gerektiğini ifade etti.

Kütahya'nın Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, yaşlıların sadece belirli gün ve haftalarda anılmaması gerektiğini ifade etti.


Çocukların geleceği ne kadar önemliyse, yaşlıların da o kadar önemli olduğunu dile getiren Karabulut, "Ömrü vefa eden her insan yaşlılığı yaşayacaktır. Bu sebeple her birey bir gün yaşlanacağı düşüncesiyle hareket ederek, yaşlı kuşağa sevgi ve saygı ile sarılmalı ve kuşaklar arası dayanışmanın en güzel örneğini sergilemelidir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Hükümetimiz, yaşlılarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, ekonomik durumlarını iyileştirmek ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını rahat bir şekilde sürdürmelerini sağlamak için sosyal devlet anlayışı çerçevesinde çalışmalarını özveriyle yerine getirmekte ve yaşlılarımız için yeni politikalar üretmektedir. Yaşlılarımızı yalnızca senenin belirli günlerinde değil, her zaman hatırlayarak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek bizim öncelikli görevimizdir" diye konuştu. (YD - EFE)

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.