İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başkan Süleyman Kule: Özel araçlarda kış lastiği zorunluluğu yok

Kütahya’nın Altıntaş Şoförler ve Kamyoncular Odası Başkanı Süleyman Kule, kış lastiği uygulamasının özel araçlarda zorunlu olmadığını bildirdi.

Kütahya'nın Altıntaş Şoförler ve Kamyoncular Odası Başkanı Süleyman Kule, kış lastiği uygulamasının özel araçlarda zorunlu olmadığını bildirdi.


Vatandaşların, zorunlu olmasa bölgemizdeki kış şartlarını göz önüne alarak, özel araçlarına kış lastikleri takmalarının faydalı olacağını söyleyen Süleyman Kule, ''Resmi Gazete'de yayımlanan ‘Kış lastiği kullanma zorunluluğu ile ilgili usul ve esaslar hakkında tebliğ ile 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların ve okul servislerinin kış lastiği kullanma zorunluluğu bulunmaktadır. Hususi olarak tescil edilmiş taşıtların, yani özel otomobillerin kış lastiği takmaları zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak bölgemizde geçen zor kış şartlarını düşünürsek zorunlu olmasa da vatandaşlarımızın özel araçlarına, kendi sağlıklarını düşünerek kış lastikleri takmaları bizce uygun olandır” diye konuştu. (YD - EFE)

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.