Belediye çalışanlarına yangın tatbikatı

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde, belediye çalışanlarına yönelik yangın söndürme eğitimi ve tatbikatı uygulamalı olarak gösterildi.

Belediye çalışanlarına yangın tatbikatı

29 Eylül 2017 14:11


Eğitimde personele yangının çıkış sebepleri, yangınların sınıflandırılması, etkenleri, yangın yerindeki tehlikeler ve hareket tarzı, mücadele ve müdahale yöntemleri, yangın söndürmede kullanılan maddeler, söndürme prensipleri, acil durumlarda alarm ve tahliye planlaması gibi konular hakkında bilgi verildi.


Verilen eğitimlerin oldukça önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Asaf Akar, “Düzenlediğimiz eğitim programlarıyla çalışanlarımızın sürekli bilgi birikimini artırıyoruz. Bu eğitimle de çalışanlarımız herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılması gerekenleri öğrendi. Yangına donanımlı bir şekilde müdahale edilmesi hayatı önem taşımaktadır. Bizim önceliğimiz özellikle çalışanlarımızın can güvenliğini sağlayabilmektir. Buna benzer eğitim çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.


Eğitimin ardından katılımcılar, uygulamalı tatbikat gerçekleştirdi. Ardından belediye çalışanları itfaiye ekiplerinin kontrolü altında yakılan ateşi yangın tüpüyle söndürüldü. (YD - EFE)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KÜTAHYA HAVA DURUMU
19
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  15°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  15°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  18°C
Reklamı Geç