Gediz’de Muhtarlar Günü kutlandı

Kütahya’nın Gediz İlçesinde, Muhtarlar Günü törenle kutlandı.Saat 10.00’da İlçe Kaymakamlığı önünde başlayan programa Gediz Kaymakamı Avni Kula, Gediz…

Gediz’de Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim 2016 14:58

Kütahya’nın Gediz İlçesinde, Muhtarlar Günü törenle kutlandı.
Saat 10.00’da İlçe Kaymakamlığı önünde başlayan programa Gediz Kaymakamı Avni Kula, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı, Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Güneş, mahalle ve köy muhtarları ile daire amirleri katıldı.
Gediz Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Güneş Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldıktan sonra Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Güneş ve Gediz Mahalle Muhtarları adına Özyurt Mahalle Muhtarı Yahya Uzan birer konuşma yaptılar.
Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Güneş, konuşmasında; “Bugün muhtarlık müessesinin kuruluş günü olan 19 Ekim tarihi Başbakanlığın 19 Ekim 2015 tarih 11 sayılı genelgesi ile aynı gün resmi gazetede yayınlanarak muhtarlar günü olarak kutlanmasına karar verilmişti. Bu yıl ilçemizde muhtarlar gününün birinci yılını kutluyoruz. Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.Bugünü bizlere muhtarlar günü olarak ilan eden başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize, Gazi Meclisimize, İç İşleri Bakanlığımıza ve genelgenin yayınlanmasında büyük emek veren Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuza teşekkürlerimizi sunuyor, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, bütün muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Programın sonunda tüm muhtarlar Gediz Kaymakamlığı’nı ziyaret ettiler.(MA-EFE)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KÜTAHYA HAVA DURUMU
25
°
C
 • Çarşamba
  25°C
 • Perşembe
  24°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
Reklamı Geç