Gediz’de Muhtarlar Günü kutlandı

Gediz’de Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim 2016 14:58

Kütahya’nın Gediz İlçesinde, Muhtarlar Günü törenle kutlandı.
Saat 10.00’da İlçe Kaymakamlığı önünde başlayan programa Gediz Kaymakamı Avni Kula, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı, Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Güneş, mahalle ve köy muhtarları ile daire amirleri katıldı.
Gediz Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Güneş Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldıktan sonra Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Güneş ve Gediz Mahalle Muhtarları adına Özyurt Mahalle Muhtarı Yahya Uzan birer konuşma yaptılar.
Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Güneş, konuşmasında; “Bugün muhtarlık müessesinin kuruluş günü olan 19 Ekim tarihi Başbakanlığın 19 Ekim 2015 tarih 11 sayılı genelgesi ile aynı gün resmi gazetede yayınlanarak muhtarlar günü olarak kutlanmasına karar verilmişti. Bu yıl ilçemizde muhtarlar gününün birinci yılını kutluyoruz. Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.Bugünü bizlere muhtarlar günü olarak ilan eden başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize, Gazi Meclisimize, İç İşleri Bakanlığımıza ve genelgenin yayınlanmasında büyük emek veren Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuza teşekkürlerimizi sunuyor, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, bütün muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Programın sonunda tüm muhtarlar Gediz Kaymakamlığı’nı ziyaret ettiler.(MA-EFE)YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KÜTAHYA HAVA DURUMU
6
°
C
Az Bulutlu
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  6°C
 • Salı
  Sisli
  8°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  8°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  7°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç