Kütahya’da sağlıklı yaşam yürüyüşü

Sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesi, obezitenin azaltılması, fiziksel aktivitenin ve farkındalık düzeyinin oluşturulması amacıyla 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında Kütahya’da yürüyüş düzenlendi.

Kütahya’da sağlıklı yaşam yürüyüşü

03 Ekim 2017 17:12


Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş Sevgi Yolu’nda başlayıp Kütahya Valiliği önünde sona erdi.


“Her Gün 10 Bin Adım” sloganıyla yapılan yürüyüşe Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Fatih Kölgeli, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Sağlık Müdür Vekili Ahmet Emrah Çamköy, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.


Yürüyüşün ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir ile İl Sağlık Müdür Vekili Ahmet Emrah Çamköy, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Obeziteyle mücadele etmenin en kolay yolunun yürüyüş olduğunu belirten İl Sağlık Müdür Vekili Ahmet Emrah Çamköy, “Valimizin önderliğinde Kütahya halkımızın da yoğun katkısıyla bir yürüyüş gerçekleştirdik. Dünya’daki sağlık sorunlarının en başında obezite geliyor. Bununla mücadele etmek için de sağlıklı ve dengeli beslenme yanında en önemlisi de hareket. Bu hareketi bir şekilde yapmamız gerekiyor. Bunlardan en basiti yürüyüş. Yürüyüşü sağlığımızı kaybetmeden hepimiz yapabiliriz” dedi.


Dünya Yürüyüş Günü etkinliğine Kütahya halkının gösterdiği ilgiden büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir koruyucu sağlık hizmetlerinin önemine dikkat çekti, halkın hareketli yaşam konusunda bilinçlendirilmesi için çeşitli çalışmalar yapıldığını söyledi. (EFE)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KÜTAHYA HAVA DURUMU
30
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  30°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç