Okul kantinleri denetlendi

Kütahya’nın Simav ilçesinde belediye ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin tüketici haklarına uygun hizmet almalarını sağlamak amacıyla denetimlerini sürdürüyor.

Okul kantinleri denetlendi

29 Eylül 2017 10:05


Simav Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, örencilerin tüketimine sunulan gıdaların hijyen şartlarını ve son kullanım tarihlerine uyulup, uyulmadığını, orijinal ambalajlarının bozulmamış olmasını kontrol ediyor.


Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, okullardaki kantinlerin hizmet sunumlarında en küçük bir taviz verilmediği belirtti. Özkan, “Okullarımızdaki kantinlerin denetimlerinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince kantin işletmecilerine uyulması gereken kurallar hakkında bilgi veriliyor. Bu tür denetimleri sık sık yapıyoruz, sağlıklı gıda tüketimi için el ele verdik” dedi.


Yusuf Koyuncuoğlu İlkokulu kantin işletmecisi Nurhan Akça, kantinde hijyen şartlarına uyularak hizmet verdiklerini, ambalajlı paketleri her gün kontrol ederek satışa sunduklarını belirterek, öğrenci ve öğretmenlerin gönül rahatlığı ile kantin alış verişi yapabileceklerini ifade etti. (MEİ-EFE)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KÜTAHYA HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Salı
  23°C
 • Çarşamba
  23°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  23°C
Reklamı Geç