İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Şaphane'de avcılık kursu

Kütahya’nın Şaphane Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Avcılık Atıcılık ve Spor Kulübü işbirliği ile açılan kursta, 24 kursiyere etim verildiği belirtildi.

Kütahya'nın Şaphane Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Avcılık Atıcılık ve Spor Kulübü işbirliği ile açılan kursta, 24 kursiyere etim verildiği belirtildi.


Şaphane Halk Eğitim Müdürü Fuat Bayri, Halk Eğitimi Merkezi olarak avcılığın bilinçli ve spor amaçlı, ayrıca doğal dengelerin korunarak yapılmasını amaçlıyoruz dedi.


Müdür Bayri, ''24 kursiyerle başladığımız kursumuzda, avcı eğitimi ve avcılığın geliştirilmesi modülleri, Veteriner Hekim Ener Konuralp tarafından, temel ilkyardım becerileri dersi ise Aile ve Toplum Sağlığı görevlimiz Hayri Aktaş tarafından veriliyor. Actığımız kurslara sadece Şaphaneli vatandaşlarımız değil, komşu ilçelerimiz Pazarlar, Gediz ve Simav'dan av sporu ile uğraşan vatandaşlarımız da katılıyor. Kurumsal hedefimiz ise hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımın arttırılması. Bu alanda 2016-2017 yılında ulaştığımız 2 bin 50 kursiyer sayısının üstüne çıkmak ana hedefimiz'' diye konuştu.(YD - EFE)

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.