Şaphane’nin İnceğiz köyüne muhtarlık binası

Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından onarımı yapılan Kütahya’nın Şaphane ilçesine bağlı İnceğiz köyü muhtarlık binası törenle hizmete sunuldu.

Şaphane’nin İnceğiz köyüne muhtarlık binası

30 Eylül 2017 10:52


Muhtarlık, Kur’an Kursu ve mobil sağlık ekiplerinin de hizmet vereceği binanın açılışına Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra Şaphane Kaymakamı Oltan Bayraktar, Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan, İnceğiz Köyü Muhtarı Necati Kuru ile köy sakinleri katıldı.


1988 yılında yapılan ve zamanla metruk bir bina halini alan hizmet binasının baştan aşağı yenilendiğini aktaran Şaphane Kaymakamı Oltan Bayraktar, “Sıfırdan tadilat yapıp kullanışlı hale getirdik. Çatısından tabanına, parkesinden çevre düzenlemesine kadar bütün her şeyiyle yeniden dizayn ettik ve 3 kuruma hizmet edecek hale getirdik. Ön taraf Kur’an kursu, arka taraf da bir odası muhtarlık diğer odası da köyümüze her hafta gelen mobil sağlık ekipleri için hazırlandı. Çevre düzenlemesiyle birlikte yapılacak organizasyonlarda kullanılacak bir tesis haline geldi” dedi.


Okunan duanın ardından yeni hizmet binasının kurdelesi Vali Ahmet Hamdi Nayir ile diğer protokol üyeleri tarafından kesildi. (YD - EFE)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KÜTAHYA HAVA DURUMU
27
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  27°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  26°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  27°C
Reklamı Geç