56 kursiyer gemi sevk ve idare belgesi aldı

Büyükşehir statüsü ile birlikte iç sulardan da sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapılması için eğitim ve düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

56 kursiyer gemi sevk ve idare belgesi aldı

18 Temmuz 2017 12:21


Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde İç Sular Taşıma ve Kontrol Şube Müdürlüğünü kurarak, bu alandaki çalışmalarını resmileştiren Büyükşehir Belediyesi, 35 metre ve 50 grostona kadar olan gemileri kullanabilmek için gerekli olan Gemi Sevk ve İdare Belgesinin alımı için bir sınav daha gerçekleştirdi.


Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Gemi Sevk ve İdare Belgesi alımı için düzenlenen sınava katılmak isteyenlere, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Mersin Liman Başkanlığı tarafından görevlendirilen personeller tarafından önce eğitim verildi, ardından da Gemi Sevk ve İdare Sınavı gerçekleştirildi.


Şubat ayı içerisinde duyurusu yapılan ve 68 kişinin başvurduğu Gemi Sevk ve İdare Sınavına 56 kursiyer katıldı. Kursiyerler aldıkları Gemi Sevk ve İdare Belgesi ile Karakaya Baraj Gölü üstünde faaliyet gösteren gezinti, balık avlama, özel amaçla kullanılan tekneleri kullanabilecekler.


Öte yandan, talepler doğrultusunda ilerleyen zamanlarda Gemi Sevk ve İdare Belgesi için tekrar sınav açılabileceği belirtildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MALATYA HAVA DURUMU
8
°
C
Sisli
 • Cumartesi
  Sisli
  8°C
 • Pazar
  Sisli
  10°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  10°C
 • Salı
  Yağmurlu
  10°C
Reklamı Geç