Amatör Spor Haftası başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 9-15 Ekim tarihleri arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri Malatya ile birlikte 80 İl’de başlıyor.

Amatör Spor Haftası başlıyor

05 Ekim 2017 17:08


Konuyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Malatya’da da sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakalar düzenlenmesi, başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amacıyla 9 - 15 Ekim 2017 tarihleri arasında Amatör Spor Haftası Etkinlikleri gerçekleştirilecektir” denildi.


Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında 9 Ekim Pazartesi günü saat 10. 00’da Kernek Meydanı’ndan Kanalboyunu takiben Atatürk Spor Salonu’na kadar yürüyüş yapılacağı belirtildi. Ayrıca saat 11.00’de Atatürk Spor Salonu’nda açılış töreni yapılacağı ifade edildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MALATYA HAVA DURUMU
24
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  24°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  24°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  24°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  25°C
Reklamı Geç