Battalgazi Belediye Meclisi Ekim ayı toplantılarına başladı

Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının birinci birleşimini gerçekleştirdi.

Battalgazi Belediye Meclisi Ekim ayı toplantılarına başladı

04 Ekim 2017 17:23

Toplantıda, imar ağırlık gündem maddelerinin yanı sıra 2018 mali yılı bütçesinin meclise sunulması ve 2018 mali yılı ücret tarifeleri gündem maddesi olarak görüşüldü.


Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının birinci birleşimi Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın il dışında olması nedeniyle Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval başkanlığında gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan toplantıda ilk olarak, imar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. İmar ile ilgili gündem maddelerinden bazıları İmar Komisyonu görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile bazıları da oy birliği ile kabul edilirken, bazı gündem maddeleri ise ertelendi. Toplantıda bir diğer gündem maddesi olarak, Malatya Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyeti içerisinde yer alacak ve Battalgazi Belediyesini temsil edecek asıl ve yedek üyenin belirlenmesi konusu görüşüldü. Yapılan görüşme sonrası, asil üye olarak Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Nevzat Aslan, yedek üye olarak da Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sayın belirlendi. Toplantıda son olarak 2018 mali yılı bütçesinin meclise sunulmasının yanı sıra 2018 mali yılı ücret tarifeleri gündem maddesi olarak görüşüldü. Her iki gündem maddesi de, yapılan görüşmenin ardından Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.


Battalgazi Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısının ikinci birleşimini 18 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’de gerçekleştirecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MALATYA HAVA DURUMU
35
°
C
Sıcak
 • Çarşamba
  Sıcak
  35°C
 • Perşembe
  Sıcak
  35°C
 • Cuma
  Sıcak
  35°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç