CHP Yeşilyurt İlçe Başkanından panele davet

CHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Ahmet Küçükşahin, ‘Atatürk’ü Anlamak’ konulu bilimsel bir panel düzenleyeceklerini ifade ederek tüm Malatyalıları panele…

CHP Yeşilyurt İlçe Başkanından panele davet

01 Aralık 2016 17:26

CHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Ahmet Küçükşahin, ‘Atatürk’ü Anlamak’ konulu bilimsel bir panel düzenleyeceklerini ifade ederek tüm Malatyalıları panele davet etti.
CHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Ahmet Küçükşahin, parti il binasında düzenlediği basın açıklamasında panelin 3 Aralık 2016 Cumartesi günü, saat 14:00’da, Şehit Astb. Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirileceğini söyledi. Paneli kendisinin yöneteceğini ifade eden Küçükşahin, “Panelimize, Akdeniz Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Yakıt, İnönü Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. H. Bayram Kaçmazoğlu, Tarihçi Sinan Meydan ve Tiyatro sanatçısı Utku Erişik katılacak” dedi.
Küçükşahin, “İsteyen herkesi paneli dinlemeye ve soru sormaya davet ediyorum. Vatandaşlarımız bu panele gelip Atatürk, Cumhuriyet tarihi ve din konusunda bilgilensinler. Biz, bu paneli, Hz. Muhammet’in “İlim Çin’de de olsa gidip alınız”, Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözlerini esas alarak düzenleme kararı aldık. İnşallah güzel şeylere vesile olur” ifadelerini kullandı.
Küçükşahin, konuşmasında panelle ilgili broşür ve bildiri dağıtmak için Malatya Valiliğinden izin istediklerini ancak Valiliğin buna izin vermediğini de ileri sürerek, “Biz bu panel ile ilgili 3 aydır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Panelle ilgili bildirileri ve broşürleri dağıtmak için Valilikten izin almak istedik ancak Valilik bize bu konuda izin vermedi. Biz bu anlayışa karşıyız, biz yine de bu paneli yapacağız, basın aracılığıyla herkesi bu panele davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“28 mahalleyi ziyaret ettik”
Ekim ayında ve Kasım ayının ilk haftalarında Yeşilyurt İlçesine bağlı 82 mahallenin 28’ini, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret ettiklerini de kaydeden Küçükşahin, “Kimisinde sadece vatandaşlar ile kimisinde muhtarlar ile kimisinde de her ikisinin birlikte olduğu ortamlarda mahallelerin sorunlarını dinledik. Daha sonra bu sorunların giderilmesi için Yeşilyurt Kaymakamlığına bildirimde bulunduk. Yeşilyurt Kaymakamlığının da kendilerine ilettiğimiz sorunları ilgili birimlere ilettiğini biliyoruz. Elimizdeki kısmi verilere dayanarak şimdilik şunu söyleyebilirim; ortak sorun niteliğinde olan konular içme suyu, sulama suyu ve kanalizasyondur. Bu konularda sorunlar had safhadadır. Mevcut yasa ve belediyecilik anlayışı ile bu sorunları kısa sürede çözmek mümkün görülmemektedir. Mevcut yasaya ve belediyecilik anlayışına yönelik kapsamlı tekliflerimizi 82 mahallenin tamamını gezip gördükten sonra sunacağız” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MALATYA HAVA DURUMU
14
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  14°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  17°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  17°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  19°C
MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:41
 • Güneş :06:18
 • Öğle :12:44
 • İkindi :16:13
 • Akşam :18:49
 • Yatsı :20:16
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.