Cumhurbaşkanının ‘Balık tüketin’ çağrısına Malatya’dan destek

Malatya’da balıkçılık yapan Ferhat Buluş, “Cumhurbaşkanımızın ‘balık tüketin’ çağrısını destekliyorum ve Malatyalılara bir çağrıda da ben bulunuyorum,…

Cumhurbaşkanının ‘Balık tüketin’ çağrısına Malatya’dan destek

01 Aralık 2016 13:43

Malatya’da balıkçılık yapan Ferhat Buluş, “Cumhurbaşkanımızın ‘balık tüketin’ çağrısını destekliyorum ve Malatyalılara bir çağrıda da ben bulunuyorum, sağlık için, hastalıktan korunmak için balık tüketin” dedi.
Uzmanların sağlık yaşamın olmazsa olmazlarından olarak tavsiye ettiği beyaz et ülkemizde tüketimi noktasında bölgesel farklılıklar gösterirken, Malatya Et ve Balık Pazarında esnaflık yapan Ferhat Buluş, fiyatların uygun olduğunu belirterek ülkemizde bölgesel olarak tüketim konusunun büyük farklılıklar gösterdiğini, özellikle Doğu’da balık tüketiminin istenilen düzeyde olmadığını, bundan dolayı beyaz et tüketimi konusunda daha bilinçli hareket edilmesi gerektiğini söyledi.
Yıllardır balıkçılık yaptığını ifade eden esnaf Ferhat Buluş, kış mevsiminin olmazsa olmazı balığın tüketimi noktasında Malatya’da istenilen düzeyde olunmadığını kaydederek, Malatyalıları balık tüketmeye davet etti.
“Özellikle Doğu’da balık tüketimi istenilen düzeyde değil”
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın balıkçıları ziyaretinde ‘Balık tüketin’ tavsiyesini hatırlatan Buluş, “Balık tüketimi sağlık açısından oldukça önemli. Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde balıkçıları ziyaretinden bu konuya değindi ve balık tüketin dedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemizin en başındaki isim olarak böyle bir tavsiyede bulunması beni mutlu etti. Hakikaten balık tüketimi önemli bir konudur. Ülkemizde bölgesel olarak tüketim konusu büyük farklılıklar gösteriyor. Özellikle Doğu’da balık tüketimi istenilen düzeyde değil. Bu konuda daha bilinçli hareket etmeliyiz diye düşünüyorum” dedi.
“Beyaz et vücudun soğuğa ve hastalıklara karşı direncini arttırır”
Kış mevsiminde balık ve yanında tüketilen yeşilliğin vücuda doğal bir savunma mekanizması kazandırdığını kaydeden balıkçı Ferhat Buluş, “Kış mevsiminde balık ve yanında tüketilen yeşillik vücuda doğal bir savunma mekanizması kazandırıyor. Beyaz et vücudun soğuğa ve hastalıklara karşı direncini arttırır. Tüketimi ve hazmı kolaydır. Sofraya gelene kadarki süreci de ekonomiktir aslında. Bugün kalabalık bir aile kilosu 10 TL’den iki kilo balıkla rahatlıkla doyar. Tüketim konusunda tam da mevsimindeyiz. Beyaz et ve yeşillik sağlıklı yaşamın olmazsa olmazıdır. Balık özellikle akşam tüketilmelidir. Akşam öğününde tüketilen balık kişiyi rahatsız etmez, sindirimi de kolaydır. Düşünün akşam yenen yağlı yemekler mi, yoksa iyi pişirilmiş balık mı daha iyi olur. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını destekliyorum ve Malatyalılara bir çağrıda da ben bulunuyorum, “Sağlık için, hastalıktan korunmak için balık tüketin” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MALATYA HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  22°C
Reklamı Geç