Malatyalı Tekstil Kralı Mahmut Çalık Malatya’da çeşitli temaslarda bulundu

Anateks Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Çalık Malatya’da çeşitli temaslarda bulundu.

Malatyalı Tekstil Kralı Mahmut Çalık Malatya’da çeşitli temaslarda bulundu

06 Ekim 2017 10:45

Çalık, kendi ismini taşıyan Yeşilyurt Mahmut Çalık Anadolu Lisesi ve Sevgi evlerini ziyaret etti. Tekstil devi Malatya’da çiçekler ve alkışlarla karşılandı.


Çalık, kendi ismini taşıyan ve 2013 yılında dönemin başbakanı Reccep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile hizmete açılan Mahmut Çalık Eğitim Kompleksi bünyesindeki 32 derslikli Mahmut Çalık Anadolu Lisesini ziyaret etti. Çalık okula gelişinde çiçeklerle karşılandı.Ziyareti esnasında okul yöneticilerinden okul hakkında bilgi alan Mahmut Çalık, gezdiği sınıflarda öğrencilere bazı nasihatlerde bulundu. Çalık, girdiği her sınıfta alkışlarla karşılandı, alkışlarla uğurlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan Beyaz Bayraklı sınıflarda, temizliği, yemekhane özelliklerini, hijyen koşullarını, geniş ve ferah sınıfları, modern bahçe düzenlemesini, öğrenciler için alınan güvenlik önlemlerini yerinde inceleme şansı bulduklarını söyledi. Okul Müdürü Abuzer Uludağ ise, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, okul idaresi ve velilerle birlikte, öğrencilere en güzel ortamda, en iyi derecede eğitim vermek için çalıştıklarını söyledi.


Çalık daha sonra Kendi adını taşıyan MİAD Sevgi Evleri ile Malatya Valiliği’ne ait MİAD çocuk evlerini ziyaret ederek, burada kalan çocuklar ilgili bilgiler aldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MALATYA HAVA DURUMU
12
°
C
Yağmurlu
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  12°C
 • Perşembe
  Hafif Yağmurlu
  14°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  14°C
Reklamı Geç