Tahtalı Hamam Müzesine vatandaşlardan yoğun ilgi

Battalgazi Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra hizmete açılan Tahtalı Hamam Müzesi, vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor.

Tahtalı Hamam Müzesine vatandaşlardan yoğun ilgi

16 Nisan 2018 17:25

14 Nisan’da açılan müzeyi şu ana kadar yaklaşık 4 bin kişi gezdi.


Battalgazi Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın katılımı ile açılışı yapılan Tahtalı Hamam Müzesi’ne ziyaretçi akını yaşanıyor. Ziyaret edenlerde farklı duygular yaşatan Tahtalı Hamam Müzesi, hamam kültürünün gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir merkez olarak yerini alıyor.


Tahtalı Hamam Müzesi’ni gezen Ekrem Ercan isimli vatandaş, “Hamamın yeni hali mükemmel olmuş. Emeği geçenlerin ellerine sağlık” derken, Seher Özcan ise, “Mahallemizin eski hali de güzeldi, hamamımızın yeni hali de çok güzel olmuş. Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.


Yahya İnan isimli vatandaş da, “Çok güzel olmuş, daha önce hiç görmemiştim. Bizleri etkiledi burası” diye memnuniyetini dile getirirken, Oğuz Emre ise, “Burası bizim eski mahallemiz. Bu hamama çok geldik gittik, çok mazilerimiz var burada. Beni 50 sene geriye götürdü, gördüklerim. Yapılan çalışmaları yerinde ve güzel buldum. Bizler güzel bir nostalji yakaladık herkesin ellerine sağlık” diye konuştu.


Tahtalı Hamam Müzesini gezen diğer vatandaşlar da hamamın müze olarak hizmete açılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MALATYA HAVA DURUMU
31
°
C
Çok Bulutlu
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç