50 yıllık kanalizasyon özlemi MASKİ’yle son buldu

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar Hacıosmanlar Mahallesinde 5 bin metrelik hat inşa ederek, 50 yıldır kanalizasyon şebekesi olmayan mahalleyi sağlıklı altyapıyla buluşturdu.

50 yıllık kanalizasyon özlemi MASKİ’yle son buldu

21 Mart 2017 14:03


Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelindeki altyapı yaralarını hızla sarmaya devam ediyor. MASKİ, Akhisar ilçesine bağlı Hacıosmanlar Mahallesinde yaptığı çalışmayla, mahallenin yarım asırlık problemine çözüm getirdi. Kurulduğundan bu yana kanalizasyon şebekesine sahip olmayan Hacıosmanlar sakinleri, MASKİ ekipleri tarafından döşenen 4 bin 720 metrelik hat sayesinde sağlıklı altyapı sistemiyle tanıştılar. Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri, mahalleyi ziyaret ederek ana hat döşemesinin sonlanmasıyla yürütülen abone bağlantı çalışmalarını yakından takip etti.


Mahallede yürütülen çalışmalardan duyulan memnuniyeti ifade eden Hacıosmanlar Mahalle Muhtarı Yusuf Çalımcı, “Mahallemiz, 3 bağlısı olan geniş bir mahalle. Daha önce mevcut bir kanalizasyon hattımız yoktu. Biz mahalle sakinleri olarak bu hizmeti 50 yıldır bekliyorduk. Büyükşehir Belediyemizle birlikte hizmetlere kavuştuk. Şuan ana hattımız tamamlandı, parsel bağlantılarımız yapılıyor. Ardından içme suyu hattımız da yenilenecek. Sonunda emeğimizin karşılığını alıyoruz. Başta Cengiz Başkanımız olmak üzere, buna vesile olan MASKİ Genel Müdürümüze, yardımcılarına, emeği bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun” diyerek mahalle sakinleri adına teşekkürlerini iletti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MANİSA HAVA DURUMU
32
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç