Büyükşehir ihtiyaç sahibi öğrencilerin yanında

Manisa Büyükşehir Belediyesi yaptığı hizmetlerin yanında sosyal belediyecilik anlayışıyla da çalışmalarını sürdürmeye, ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Büyükşehir ihtiyaç sahibi öğrencilerin yanında

13 Ekim 2017 11:01

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, il genelinde 3 bin 900 öğrencinin ihtiyaçlarını karşılaması için yardım çeki hediye etti.


Manisa Büyükşehir Belediyesi, yapmış olduğu hizmetlerin yanında sosyal anlamda da çalışmalarını yürüterek, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Merve Ateş, Gazi İlkokulu Müdürü Abdullah Emeksiz ve Halil Yurtseven İlköğretim Okulu Müdürü Ayşen Oğuz’u makamında ziyaret ederek, ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmesi için yardım çeklerini okul müdürlerine teslim etti. Mustafa Genç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmada okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin okul müdürlükleri tarafından tespitinin yapıldığını ve öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için yardım çeklerinin hazırlandığını kaydetti.


İlk ziyaretini Gazi İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Emeksiz’e yapan Genç ve Ateş, burada müdür ve okul öğretmenleri ile okul hakkında sohbet etti. Genç, buradaki konuşmasında sosyal belediyecilik anlamında yapılan hizmet kapsamında ziyarette bulunduklarını söyledi. Genç, “Büyükşehir Belediyesi olarak il genelindeki yaklaşık 3 bin 900 öğrenciye bu yardım çeklerini Şehzadeler, Yunusemre ve diğer 15 ilçemizdeki okullarımız aracılığı ile vereceğiz. Bu çekleri öğrencilere vererek deşifre olmalarını istemediğimiz için okul müdürlüğüne vermeyi uygun gördük. Bu çekleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına teslim etmek istiyorum” dedi.Proje genişletilecek


İkinci ziyaretini Halil Yurtseven İlköğretim Okul Müdürü Ayşen Oğuz’a gerçekleştiren Mustafa Genç, okullarda yardıma ihtiyacı olan öğrencilere verilmek üzere hazırlanan yardım çeklerinin teslimi için ziyarette bulunduklarını belirterek, “Önümüzdeki yıllarda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün direktifleri doğrultusunda projeyi daha da genişleterek devam etmeyi amaçlıyoruz. İmkan olsa da tüm öğrencilere yapalım bu çalışmayı. Öğrencilerimize Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermek istiyoruz” diye konuştu.Hediye çekleri okul müdürlerine teslim edildi


Yapılan konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Merve Ateş, ihtiyaç sahibi öğrenciler için hazırlanan hediye çeklerini okul müdürlerine teslim etti. İl genelinde yapılan çalışmada ise ilçelerde bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Koordinatörleri aracılığı ile hediye çekleri, okul müdürlüklerine teslim edilerek, öğrencilere ulaştırılması sağlandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MANİSA HAVA DURUMU
14
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Perşembe
  Sağnak Yağışlı
  17°C
Reklamı Geç