Büyükşehir yağmur sonrası Manisa sokaklarında

Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, süregelen yağışların ardından yapılaşmada sorunları bulunan çeşitli…

Büyükşehir yağmur sonrası Manisa sokaklarında

29 Kasım 2016 17:01

Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, süregelen yağışların ardından yapılaşmada sorunları bulunan çeşitli mahalleleri ziyaret etti.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, aralıksız süren yağışların ardından yağmur suyundan etkilenen mahallelere ziyaret gerçekleştirdi. Arslan ve daire personelleri; Kuşlubahçe Mahalle Muhtarı Ramazan Vardar, Spil Mahalle Muhtarı Şakir Kaya, Atatürk Mahalle Muhtarı Aydoğan Yolcu, Mareşal Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Medeni Taylar, Muradiye Mahalle Muhtarı Eyüphan Aykıran, Ahmet Bedevi Mahalle Muhtarı Turan Şahin, Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Tekin Aydın, Akpınar Mahalle Muhtarı Bişar Saknuk’u ziyaret etti.

Kuşlubahçe deresi artık taşmıyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi heyetinin ilk ziyareti Kuşlubahçe Mahallesine oldu. Heyet, muhtarla birlikte mevcut derede incelemelerde bulundu. Mimar Sinan Bulvarı üzerinde bulunan ve kısa süre önce MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlenen derenin taşmamasının kendileri için memnuniyet verici olduğunu dile getiren Kuşlubahçe Mahalle Muhtarı Ramazan Vardar, çalışmalar dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’ye teşekkür etti.
Büyükşehir Belediyesi heyetinin ikinci ziyareti Spil Mahalle Muhtarlığına oldu. Arslan ve Spil Mahalle Muhtarı Şakir Kaya mahalle içerisinden geçen kanaleti inceledi. Muhtar Kaya, MASKİ’nin kanaleti temizlediğini dile getirerek, yağmur sularının artık kendileri için problem teşkil etmediğini söyledi. Arslan ve beraberindekiler, hayatını kaybeden Saadet Yazar için kurulan taziye çadırını da ziyaret etti. Burada Yazar’ın kardeşleri Zakir Koyuncu ve Hüseyin Koyuncu’ya başsağlığı ve sabırlar dileyen Arslan, ailenin acısını paylaştı.
Arslan’ın bir diğer durağı Muradiye Mahalle Muhtarı Eyüphan Aykıran oldu. Büyükşehir Belediyesinin hizmet noktasında taleplerine en hızlı cevap veren ve harekete geçen belediye olduğunu dile getiren Muhtar Aykıran, son olarak ulaşımda öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi adına yapılan güzergah değişikliğinin takdire şayan olduğunu söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığı heyeti, Atatürk Mahallesi Muhtarı Aydoğan Yolcu ile birlikte temizliğine başlanan derenin son durumunu yerinde inceledi. Laleli’den başlayan derenin Atatürk Mahallesi güzergahındaki büyük kısmının MASKİ tarafından temizlendiğini aktaran Muhtar Yolcu, yaklaşık 20 yıldır dere üzerinde herhangi bir çalışma olmadığını söyledi. Muhtar Yolcu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

"Sorunlu olabilecek noktaları inceledik"
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, Manisa’da etkili olan yağışın ardından sorunlu olabilecek noktaları incelediklerini söyledi. Manisa’da eskiden yağışların adeta göllenme etkisi yarattığını belirten Arslan, gerek Manisa Belediyesi gerekse Manisa Büyükşehir Belediyesi döneminde Başkan Cengiz Ergün tarafından şehre kazandırılan yağmur suyu terfi hatlarının vatandaşlar için büyük bir kazanç olduğunu söyledi.
(AY-Y)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MANİSA HAVA DURUMU
23
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  23°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  19°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  18°C
MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 25 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 24 Mart 2017
 • Cuma
 • İmsak :05:22
 • Güneş :07:00
 • Öğle :13:27
 • İkindi :16:57
 • Akşam :19:33
 • Yatsı :21:01
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.