Kent Müzesi bağışlarını bir yenisi

Kent Müzesi bağışlarını bir yenisi

01 Aralık 2016 17:53

Turgutlu Belediyesi’nin Zafer Kalkınma Ajansı desteğiyle sürdürdüğü Turgutlu Kent Müzesi projesinde sona doğru adım adım yaklaşılırken, müzeye Bökü Ailesi’nden bağışta bulunuldu.
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, babaları Ruhi Bökü’ye ait çeşitli vesikalar ile anneleri Hayriye Bökü’ye ait 80 yıllık bir çamaşır teknesini Kent Müzesi’ne bağışlayan Hayri ve Bülent Bökü kardeşleri makamında ağırladı. Müzenin açılışına giderek yaklaşıldığını ifade eden Başkan Şirin, “Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, tüm Turgutlu, Kent Müzesi’ne sahip çıktı. Toplumun çok farklı kesimlerinden, çok farklı düşüncelere sahip hemşerilerimiz, ‘Turgutlululuk’ ve Turgutlu sevdası ortak paydalarında buluşarak müzemiz için destek verdi. Elbette bu hem bizler, hem de memleketimiz için çok sevindirici bir gelişmedir. Müzemizde restorasyon sürecinin sonuna gelirken; teşhir, tanzim ve müze uygulaması süreçleri ile birlikte şubat ya da mart aylarında Kent Müzesi ziyarete açılmış olacak” dedi.
Bir kentin oluşumunda tarih bilincinin çok önemli bir yeri olduğunu ifade eden müze bağışçısı Hayri Bökü de, “Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Uluslararası Turgutlu Sempozyumu’nun tadı damağımızda kaldı. İlçemiz için önemli bir atılım yapılarak tarihimiz masaya yatırıldı. Üzerinde titizlikle çalıştığınız Kent Müzesi’nin de ilçemiz adına önemli bir atılım olduğunun bilincindeyiz. Bizler de Bökü Ailesi olarak katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Çalışmalarından ötürü Belediye Başkanımız Turgay Şirin’e çok teşekkür ediyorum ve bu gibi çalışmaları herkesin desteklemesi gerektiğini düşünüyorum” dedi. Ziyaretin sonunda bağış ve desteklerinden ötürü Hayri ve Bülent Bökü kardeşlere teşekkür eden Başkan Şirin, Kent Müzesi arşiv çalışmaları kapsamında ulaşılan ve babaları Ruhi Bökü’ye ait olan dört adet fotoğrafı da aileye hediye etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MANİSA HAVA DURUMU
15
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Salı
  Hafis Sağnak Yağışlı
  15°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  16°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  16°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  15°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com