Manisa Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı’nın talebini geri çevirmedi

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda Saruhanlı Çamlıyurt Mahallesi’ne yapılması planlanan Katı Atık Transfer İstasyonu’nun…

Manisa Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı’nın talebini geri çevirmedi

19 Ekim 2016 10:54

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda Saruhanlı Çamlıyurt Mahallesi’ne yapılması planlanan Katı Atık Transfer İstasyonu’nun oluşan hassasiyet de göz önüne alınarak oy birliğiyle iptal edildi.
Manisa Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Ekim ayı meclisi ikinci oturumu yoklamanın alınmasının ardından maddelerin görüşülmesiyle devam etti. Mecliste öne çıkan konu İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun “Saruhanlı’nın Çamlıyurt Mahallesi 105 parselde Katı Atık Transfer İstasyonu’nu yapımına ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı” maddesi oldu. Büyükşehir Belediye Meclisi, Çamlıyurt Mahallesi sakinlerinin taleplerini geri çevirmeyerek, ilgili istasyonun iptal edilmesi yönünde ki kararı oy birliğiyle verdi.
"Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz"
Gün içerisinde Çamlıyurt Mahallesi Muhtarı ve mahalle sakinleriyle görüşme yaptığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Çamlıyurt mahalle muhtarı ve sakinleriyle bir görüşme yaptım. Kendilerine hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğimizi belirttik. Saruhanlı Belediye Başkanımız Hüseyin Yaralı’ya da ilçede katı atık transfer istasyonunu kurulacağı yerin belirlenmesi halinde mevcut kararın yenilenebileceğini ifade ettim. İlçe belediye meclisinde yerin tahsisi yapılırsa biz de üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Gelecek ay itibariyle de bu yer belirlenirse bizde gerekli mercilere başvurularımızı yapmış olacağız" dedi.
Saruhanlı’da 6 alanda vahşi depolama olduğuna dikkat çeken Başkan Ergün, " Saruhanlı ilçemizde çöplerin atıldığı yerler bir hayli fazla durumda. 6 sahaya katı atıklar dökülüyor. İlçede belirlenen yerde kuracağımız katı atık transfer istasyonuyla da Uzunburun’a taşımayı hedefliyoruz. Ayrıca il genelinde Ahmetli ve Turgutlu’nun da çöplerini de Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne taşıyacağız. Bakanlıktan aldığımız kapasite artırımı kararlıyla birlikte mevcutta 2 lot olan tesisi 4 lota çıkararak il genelindeki bütün katı atıkları buraya taşıyacağız” diye konuştu.
Öte yandan Saruhanlı’da yapılması planlanan projenin Zafer Kalkınma Ajansı’ndan (ZEKA) hibe aldığını vurgulayan Başkan Ergün, “Çamlıyurt Mahallesi ve Saruhanlı Koldere’de yapacağımız ıslah projesi Çevreci Belediyeler ünvanıyla 600 bin liralık hibe aldı. Bu kararın iptaliyle birlikte hibenin yüzde 40’lık kısmını da umarım yeni belirlenen alanda kullanabiliriz. Alınan kararın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ise Başkan Cengiz Ergün’e hassasiyetinden dolayı teşekkür ederek, yeni yerin tespiti noktasında ki kararı en kısa sürede alarak meclise getireceklerini belirtti. Meclisin ardından Çamlıyurt Mahalle Muhtarı İbrahim Bakırlı, aza heyeti ve mahalle sakinleriyle birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e tesisin iptali nedeniyle teşekkür etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MANİSA HAVA DURUMU
18
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  Hafis Sağnak Yağışlı
  18°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  22°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  22°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  24°C
MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 2 RECEB 1438
 • 30 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :05:12
 • Güneş :06:51
 • Öğle :13:25
 • İkindi :16:59
 • Akşam :19:39
 • Yatsı :21:08
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.