MASKİ’den arıza haberlerine açıklama

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde basında yer alan Saruhanlı Atatürk…

MASKİ’den arıza haberlerine açıklama

29 Kasım 2016 17:54

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde basında yer alan Saruhanlı Atatürk Mahallesi’ndeki arıza haberine ilişkin açıklama yaptı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, önceki günlerde basında çeşitli şekillerde yer bulan Saruhanlı Atatürk Mahallesi’nde meydana gelen su arıza haberi ile ilgili kamuoyunu aydınlattı. MASKİ, Yunusemre Sokak’ta bulunan büfe önünde yaşanan arızanın ilgili ekip tarafından incelendiğini, ancak sıkıntının abone bağlantısından kaynaklanmasından ötürü müdahale gerçekleşmediğini ve durumun dükkan sahibine anlatıldığını belirtti. MASKİ Genel Müdürlüğü, sıkıntının devam etmesi üzerine tekrar mahalleye ulaşan ekiplerin yaptıkları inceleme sonucunda, daha önce MASKİ ekiplerince körlenen eski şebeke hattına, başka bir tesisatçı tarafından bağlantı yapılmış olduğunu vurguladı. Eski şebeke bağlantısının demir olmasından dolayı patlak verdiğini tespit eden MASKİ, kendi sorumluluk sahası dışında olmasına rağmen eski hattan akan suyu keserek vatandaşın mağduriyetini giderdi. Söz konusu haberde adı geçen mahalle esnafı dayapılan haberin gerçek olmadığını söyleyerek, olayın kötü niyetli kimselerce çarpıtılarak karalama kampanyası yapıldığını ifade ettiler.
“Haber tamamen gerçek dışı”
Yapılan haberin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını ve kendi isminin kullanılmasından dolayı rahatsız olduğunu belirten büfe sahibi Murat Efe, “25 Kasım’da gelen gazete muhabirleri, büfemin önüne gelerek benimle görüştüler. Fakat olmayan bir şeyi yalan haber olarak kurmuşlar. Bizden herhangi bir ücret talep edilmedi. Haberi kendi istedikleri şekilde yazmışlar. Biz de bunu dile getirmek istedik. Diğer komşu esnafımız da şuan yanımızda ve bunun doğru bir haber olmadığını söylemek istiyoruz” diye konuştu.
“Karalamaktan vazgeçsinler”
Gazetede yer alan haberin tamamen karalama amaçlı olduğunun altını çizen civar esnaflardan kahvehane işletmecisi Önder İten, “Murat Efe’nin büfesinin yanında benim de çay ocağım var. Bu olay olduğunda ben de yanındaydım. Hiçbir şekilde para istendiğine dair bir şey söylenmedi. Hatta MASKİ ekipleri ellerinden geleni yaptılar, fakat sıkıntı tesisatta olduğu için MASKİ’nin görevi dışındaydı ve tesisatçı yapmaya çalıştı. Ama tesisatçının yapması gereken şeyleri de yine MASKİ gelip üstlendi. MASKİ yeri geliyor burada kendi işi dışındaki şeyleri de vatandaş mağdur olmasın diye yapıyor. Lütfen artık karalamaktan vazgeçsinler. Biz mahalleli olarak, Saruhanlı halkı olarak MASKİ’den memnunuz. Yeni kurulan bir kurum olduğu için bazı eksiklikler olabilir, normaldir; ama bunları da zamanla aştıklarını biz zaten görüyoruz halk olarak. Her şeyin hemen bir anda olmasını bekleyemezsiniz. Zamanla her şeyin daha da güzel olacağına biz eminiz. Kimse kimseden ne para istedi, ne para verdi. Komşum Murat Efe de bu konuda mahkeme yoluna başvurabilir, ben de şahitlik ederim kendisine. Karalamaktan artık vazgeçsinler” dedi.
(ÖND-Y)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MANİSA HAVA DURUMU
23
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  23°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  19°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  18°C
MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 26 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 25 Mart 2017
 • Cumartesi
 • İmsak :05:20
 • Güneş :06:58
 • Öğle :13:27
 • İkindi :16:57
 • Akşam :19:34
 • Yatsı :21:02
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.