Ölüm virajındaki çalışmalar tamamlandı

Ölüm virajındaki çalışmalar tamamlandı

19 Ekim 2016 14:02

Her yıl ölümlü ya da maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığı Turgutlu ilçesi Yukarı Bozkır Mahallesindeki ‘S’ biçimli virajda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışma tamamlandı. Yolun yeni halinin tüm tehlikeleri ortadan kaldırdığını ifade eden bölgedeki vatandaşlar, 10 yıldır yapılamayan hizmeti yaptıkları için çalışmada emeği geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Turgutlu’nun ‘ölüm virajı’ olarak bildiği Yukarı Bozkır Mahallesindeki ‘S’ biçimli yol, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun çalışmalarıyla ortadan kalktı. Her yıl maddi hasarlı, yaralamalı ya da can kaybıyla sonuçlanan trafik kazalarına sebep olan ‘S’ biçimli yolda çalışmalar tamamlandı. Mevcut yolun eğiminin en uygun olduğu yerden başlanılan çalışmalar ile dere içerisine doğru dolgu işlemi yapıldı ve yolun altına döşenen yeni bir menfez ile yol düz hale getirildi. Çalışmaları Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kutar, Yukarı Bozkır Mahalle Muhtarı Yusuf Aydoğmuş, Turgutlu Belediye Meclis Üyesi Hasan Koç, Muhtarlık İşleri Müdürü Aydın Lenger, İşletme İştirakler Müdürü Feray Kahyaoğlu yerinde inceledi.
“Korkulu rüya ortadan kalktı”
Göreve geldikleri ilk günden bu yana bölgenin sorununa çözüm arayışında olduklarını ve konuyu Büyükşehir Belediyesi’ne ilettiklerini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, verimli geçen istişarelerin hizmet olarak döndüğünü söyleyerek, “Bölge halkımızın neredeyse ilk acil isteği bu yolun düzeltilmesiydi. Muhtarımızla konuya dair sürekli istişare ettik. Sağolsun çalışmaları başından beri takip ediyor. Bizler de Ödemiş ile Turgutlu’yu birbirine bağlayan, onlarca köyün güzergahı olan yolu daha sağlıklı getirmek adına yoğun uğraş verdik. Trafik kazalarıyla onlarca vatandaşımızı kaybettiğimiz, onlarca insanımızın maddi zarara uğradığı mevcut yol için ‘dağları deldik’ diyebiliriz. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde gerçekleşen çalışma ile vatandaşın korkulu rüyası olan yol, yeni güzergahına alındı. Daha kullanışlı, çok daha güvenli bir yol ortaya çıktı. Bölge vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen Fen İşleri Daire Başkanlığı’na Turgutlu halkımız adına teşekkür ediyorum” dedi.
“10 yıldır yapılamayanı yaptınız”
Bölge halkının kanayan yarası olan yol için yıllardır yaptıkları girişimlerin sonuç alamadıklarını söyleyen Yukarı Bozkır Mahalle Muhtarı Yusuf Aydoğmuş, “Yıllardır bekliyorduk, nihayet böylesi büyük bir çalışmayı mahallemize kazandırdınız. Bu yolu kullananlar korkuyla, tedirginlikle araç kullanıyordu. Şimdi resmen dağ delindi, güzel bir çözüm bulundu. Allah bin kere razı olsun. Mahallelilerimiz o kadar mutlu ki onlar da emeği geçenlere duacı. Başkanımız Turgay Şirin’e, onun vesilesiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, burada canla başla çalışan işçilere çok teşekkür ediyorum. Allah nice güzel hizmetleri yapmayı nasip etsin” dedi.YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MANİSA HAVA DURUMU
11
°
C
Az Bulutlu
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  11°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  12°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  12°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  10°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç