Salihli TSO, otizme dikkat çekti

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadınlar Birliği tarafından düzenlenen Otizm İçin Farkındalık Konferansı’nda, İzmir’den gelen Anadolu Otizm Vakfı…

Salihli TSO, otizme dikkat çekti

30 Kasım 2016 13:21

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kadınlar Birliği tarafından düzenlenen Otizm İçin Farkındalık Konferansı’nda, İzmir’den gelen Anadolu Otizm Vakfı yetkilileri bu hastalık konusunda detaylı bilgiler paylaştı.
Günümüzde çok duyulan rahatsızlık haline gelen Otizm ile ilgili Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Kadınlar Birliği tarafından Anadolu Otizm Vakfı ile ortaklaşa Otizm İçin Farkındalık Konferansı düzenlendi. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Kadınlar Birliği Başkanı Benay Oral, Kadınlar Birliği Üyeleri, Anadolu Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Uyar, Vakıf Genel Koordinatörü Ali Sapmaz, Süpervizor Pelin Hiçsolmaz ve Salihlili vatandaşlar katıldı.
Konferansta konuşan Anadolu Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Uyar, otizmin görülme sıklığına dikkat çekerek, bu hastalığın günümüzde çok büyük bir hızla arttığını ve her 68 çocuktan 1’inin otizm riski ile dünyaya geldiğini belirtti. Salihli’deki konferansa yoğun katılım olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Uyar, toplumsal bilinçlenmenin önemine işaret etti. Uyar, şu bilgileri verdi:
"Ülkemizde 0-18 yaş aralığında yaklaşık 352 bin otizmli çocuk ve gencimiz bulunuyor. Bu çocuklarımızdan 29 bin 782’si eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlerden faydalanmak için bekliyor. Bunların içinde milletvekili çocukları da bulunuyor. Otizmli çocukların eğitimi konusunda ivedilikle yeni önlemler alınması gerekiyor.”
Ardından konuşan Anadolu Otizm Vakfı Genel Koordinatörü Ali Sapmaz ise otizmli çocuk sahibi bir baba olarak, bu hastalıkla baş etmek için verdiği mücadelede yaşadıklarını ve hislerini paylaştı. Sapmaz, ailelere çocuklarının aynı yaştaki diğer çocuklardan farklı davranışlarını fark ettiklerinde hemen vakit kaybetmeden otizm konusunda uzman bir psikiyatriste başvurmaları önerisinde bulundu.
Konferansın sonunda konuşan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, böyle bir konuya dikkat çektikleri için Kadınlar Birliği’ne ve konuşmalarından dolayı Anadolu Otizm Vakfı yönetimine teşekkür etti. Yüksel, Anadolu Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Uyar’a günün anısına Salihli’nin coğrafi işaretli ürünü olan Salihli Kirazı maketinin yer aldığı bir plaket takdim etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MANİSA HAVA DURUMU
24
°
C
Az Bulutlu
 • Cuma
  Az Bulutlu
  24°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  25°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  25°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  21°C
MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :05:24
 • Güneş :07:02
 • Öğle :13:28
 • İkindi :16:56
 • Akşam :19:32
 • Yatsı :21:00
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.