Sanatsever çocuklardan Yunusemre’nin kurslarına yoğun ilgi

Yunusemre Belediyesi, bünyesinde hizmet veren hanım lokallerinde açılan gitar, keman ve piyano kursları sanatsever çocuklardan yoğun ilgi görüyor.

Sanatsever çocuklardan Yunusemre’nin kurslarına yoğun ilgi

18 Temmuz 2017 12:36


Yunusemre Belediyesinde yaz okullarının yanı sıra hanım lokallerinde açılan kurslara ilgi her geçen gün artıyor. Karikatürden satranca, dramadan cimnastiğe kadar birçok branşın yer aldığı kurslarda en fazla ilgiyi ise enstrüman öğrenme kursları görüyor. Gitar, piyano ve keman kurslarına gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, kurslara ilişkin bilgi verdi. Uygur yaptığı açıklamada, “Yaz aylarında çocuklarımızın yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için çeşitli kurslar açtık. Bu kurslarımızdan en çok gitar, keman ve piyano kurslarımız çocuklarımızdan büyük ilgi gördü. Bu kurslarımız çocuklarımızın yanı sıra yetişkinlerimizden de ayrıca ilgi gördü. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmenimiz Pelin Can eğitiminde derslerine hiç aksatmadan devam eden öğrencilerimiz, verimli birer yaz tatili geçirmiş olacaklar” dedi.


Şu an itibariyle 8 ayrı Hanımlar Lokali ve Kültür Merkezinde yaz kurslarının sürdüğünü aktaran Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Hanım lokallerimizi en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Kış aylarında bayanlarımıza açtığımız kursların yanı sıra, yaz aylarında da çocuklarımıza yönelik çok çeşitli kurslar açıyoruz. Çocuklarımızın hem eğitim ve öğretimlerine destek olmak hem de onların el becerilerini geliştirebilmeleri için enstrüman kursu gibi kurslar açıyoruz. Kurslara gösterilen ilgi bizleri oldukça memnun ediyor. Kurslarımızın aksaksız bir şekilde devam edebilmesi için çaba sarf eden mesai arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MANİSA HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç