İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Selendi'de cirit heyecanı başladı

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Cirit Liginde Manisa’yı temsil edecek ciritçilerin ön eleme müsabakalarının Selendi ayağı başladı.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Cirit Liginde Manisa'yı temsil edecek ciritçilerin ön eleme müsabakalarının Selendi ayağı başladı.


Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Cirit Ligine çıkarak Manisa'yı temsil edecek ciritçilerin belirlendiği müsabakaların ilk maçları Vali Muzaffer Ecemiş Cirit sahasında başladı. Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü organizatörlüğünde Vali Muzaffer Ecemiş cirit sahasında 3 gün sürecek müsabakalar sonucu Manisa'yı Cirit liginde temsil edecek olan tek takım belli olacak.


Selendi Beypınar, Selendi Atlı, Zafer Atlı ve Selendi İnnice Gençlik Atlı spor kulüplerinin kıyasıya yarışacağı eleme maçları Çarşamba günü sona erecek. 40'ar dakikalık 2 devre halinde puan usulü ile günde 2 maç üzerinden yapılacak olan müsabakaların hakemliklerini Uşak Bölgesi hakemleri yapacak. Bayan hakem Büşra Yıldız ise müsabakaların ilgi odağı oldu. Selendililerin akın ettiği günün ilk maçında Beypınar Atlı Spor Kulübü rakibi İnnice Gençlik Atlı Takımını üstün bir oyun ile 21,5'a 9 yenerek galip geldi. Jeneratör arızası nedeniyle gece geç saatlere kadar devam eden günün ikinci maçında ise Zafer Atlı Spor Kulübü ile Selendi Atlı Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Zafer Atlı Spor Kulübü rakibini -6, -4 yenerek galibiyet ile başladı. Manisa dahil olmak üzere Türkiye genelinde 13 ilde yapılan müsabakalarda birinci gelen takımlar daha sonra gruplar halinde Uşak, Erzurum, Denizli ve Malatya'da yarışacak. Burada birinci olan takımlar şampiyonlar liginde yer alacak. Müsabakaları Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Cirit As Başkanı Mehmet Özgül de takip ediyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.