DİKA Yönetim Kurulu Mardin’de toplandı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), ekim toplantısını Mardin’de yaptı.

DİKA Yönetim Kurulu Mardin’de toplandı

04 Ekim 2017 16:07


Bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Mardin Valisi ve DİKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman, Batman Valisi Ahmet Deniz, Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Siirt İl Genel Meclis Başkanı Hatice Tay katıldı. Toplantıda, DİKA’nın güdümlü proje desteği kapsamında yürütülmekte olan ve Kalkınma Bakanlığı tarafından geliştirilmesi istenen Mardin Tarım ve Gıda Sanayi Altyapısının Güçlendirilmesi Projesinin Sanayide Enerji Verimliliğinin İyileştirilmesi Pilot Uygulamaları Ortak Mali Destek Programı kapsamında yürütülmesi görüşüldü. Ayrıca DİKA’nın güdümlü proje desteği kapsamında yürütülmekte olan ve Kalkınma Bakanlığı tarafından uygun görülen projelere ilişkin süreçlerle ilgili kurul üyeleri bilgilendirildi.


Toplantıda, 2018 bütçe yılı içerisinde geçerli olmak üzere taşınır malların alımı, satımı ve kiralanması ile hizmet alımı konularında Genel Sekreter’e yetki verildi, ajansın 2018 yılı çalışma programının ve buna uygun şekilde hazırlanan 2018 yılı bütçesi yönetim kuruluna sunulduktan sonra onaylandı. Kalkınma Ajansları Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği gereğince harcama yetkilisi olan Genel Sekreter tarafından belirlenen gerçekleştirme görevlileri ile mali karar ve işlemlere ilişkin süreç akım şemasının da kurula sunulduğu toplantıda, ajansın güdümlü proje desteği kapsamında geliştirilmesi önerilen “Mardin İstihdam Odaklı İş Geliştirme Merkezi” projesi konusunda yönetim kurulu üyelerine bilgi verildi.


Toplantıda, 2018 yılında ajansın güvenlik ihtiyacı ile temizlik, bilgi işlem, tekniker, büro personeli, sekretarya ve şoför ihtiyacının karşılanması için yönetim kurulunun onayı alındı. İstanbul’da 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde düzenlenecek 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) TRC3 Bölgesi olarak katılımın da görüşüldüğü toplantıda, Türkiye sathında daha dengeli bir yerleşme düzeninin sağlanması ve göçün kademeli yönlendirilebilmesi amacıyla geliştirilen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı sonuçları hakkında kurula bilgi verildi. Toplantı, DİKA’nın devam etmekte olan Mali Destek Programlarına ilişkin Temmuz-Ağustos 2017 Dönemi Program İlerleme Raporları yönetim kurulu üyelerine sunulduktan sonra sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MARDİN HAVA DURUMU
34
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  34°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  33°C
 • Cumartesi
  Sıcak
  33°C
 • Pazar
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç