İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Mardin kırsalında her taşın altı didik didik ediliyor

MARDİN (İHA) – Mardin kırsalında terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen operasyonda arazi taramalarında teröristlerin taş ve kaya parçalarının altına sakladığı çok sayıda mühimmat ve kilolarca patlayıcı jandarmanın titiz çalışması sonucu ele geçirildi.

MARDİN (İHA) – Mardin kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonda arazi taramalarında teröristlerin taş ve kaya parçalarının altına sakladığı çok sayıda mühimmat ve kilolarca patlayıcı jandarmanın titiz çalışması sonucu ele geçirildi. Ele geçirilen patlayıcılar imha edildi.


Mardin İl Jandarma Komutanlığının Dargeçit, Artuklu ve Nusaybin ilçeleri kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik son bir hafta içerisinde gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda mühimmat ve kilolarca patlayıcı ele geçirildi.


Titizlikle yürütülen arazi taramalarında her taşın altını didik didik eden jandarma, taşların altına gizlenmiş vaziyette çok sayıda mühimmat ve patlayıcıya rastladı. Son bir hafta içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda, Dargeçit, Artuklu ve Nusaybin kırsalında 220 kilogram plastik patlayıcı, 800 kilogram mazot ile güçlendirilmiş amonyum nitrat, 9 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet G19/GMOD marka tabanca, 2 adet bu tabancaya ait şarjör, 2 adet antitank roketatar mühimmatı, 4 adet antipersonel roketatar mühimmatı, 4 adet roketatar sevk fişeği, 21 adet el bombası, 6 adet el bombasına ait tapa ve fünye, 35 adet elektrikli fünye, 150 metre elektrik kablosu, 3 adet roketatar mühimmatı ve sevk fişeği, 25 adet pil, 1 adet roketatar mühimmatı taşıma heybesi, çok sayıda tıp ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.