Mardin’de turizmden sonra dış çekim rağbeti

Mardin yaklaşık 3 bin yıllık bir şehir olması ve turizmin merkezinde bulunması nedeniyle, evlenecek çiftlerin dış çekim mekanı haline geldi.

Mardin’de turizmden sonra dış çekim rağbeti

25 Eylül 2017 10:11


Turizmin son sezonun yaşandığı şu günlerde yabancı turistlerin yanı sıra evlenecek olan gençler de Mardin’in tarihi mekanlarından dış çekimler için sokaklara ayrı bir güzellik katıyorlar. Çekimler için en çok tercih edilen yerlerin başında 15. yüzyılda tamamlanan Kasımiye Medresesi ve 1385 yılında yapılan Zinciriye Medresesi oldu. Dış çekimler için özellikle Diyarbakır, Şanlıurfa, Şırnak ve Batman’dan Mardin’e gelen çok sayıda damat ve gelinler evlilik öncesi son fotoğraflarını tarihi mekanlarda çekerek çocukları için özel bir albüm oluşturuyor. Mardin’e Diyarbakır’dan gelen gelin Tuba Erboğa, "Mardin’i çok güzel buluyorum, stüdyo artık eskidi, dış çekim daha iyi ve rahat" dedi.


Damat İzzet Erden ise dış çekimin daha güzel olduğunu söyledi. Erden, "Stüdyo çekiminden daha iyi ne kadar fotomontajla yapılsa da dış çekim gibi olmuyor. Dış çekimlerde yerinde görmek doğallığını fotoğraflarda görmek daha güze oluyor” diye konuştu.


Fotoğrafçı Velat Bozan eskisi gibi kimsenin stüdyo çekimi yapmadığını belirterek daha çok dış çekimlerin ilgi gördüğünü söyledi. Bozan, “Mardin manzarası güzel, o yüzden çıkıp dış çekimlerimizi yapıyoruz. Ben fotoğrafçıyım 4-5 senedir bu işi yapıyorum. Artık stüdyo fazla tercih edilmiyor, gelin ve damatlar genelde dış çekimi tercih ediyorlar. Mardin güzel bir şehir ve herkes dış çekimleri tercih ediyor” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MARDİN HAVA DURUMU
37
°
C
Sıcak
 • Çarşamba
  Sıcak
  37°C
 • Perşembe
  Sıcak
  37°C
 • Cuma
  Sıcak
  37°C
 • Cumartesi
  Sıcak
  37°C
Reklamı Geç