Mardinli 15 Temmuz gazisi Algan’dan helallik çağrısı

İstanbul’da 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde tanktan açılan ateş sonucu yaralanan ve felç olan, 2 bayramı hastanede geçiren Mardinli gazi Halil Algan, üçüncü bayramını ailesiyle birlikte geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Mardinli 15 Temmuz gazisi Algan’dan helallik çağrısı

02 Eylül 2017 10:55

Bayramda ziyaretleri kabul eden Algan, tüm Türkiye’de küskünlük ve dargınlıkların bitmesi gerektiğini belirterek, herkesin helalleşmesini istedi.


Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY), 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı İstanbul’da vatandaşların başlattığı direnişe katılan ve tanktan açılan ateş sonucu yaralanarak, vücudunun yarısı felç olan Mardinli gazi Halil Algan, bayramın ilk gününü evinde ailesi ile birlikte geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Bayram sabahı evine gelen dost akrabadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Algan, tüm küskünlüklerin ve kırgınlıkların bayramlar vesilesi ile bitmesi çağrısında bulunarak herkesin hakkını birbirine helal etmesini istedi.“Herkes helalleşsin”


Gazi Halil Algan sağlık durumunun iyiye gittiğini ve tedavisinin devam ettiğini belirterek bu bayramı büyük şehirde değil, Mardin’de sıcak ve samimi bir şekilde geçirdiğini dile getirdi. Algan, “Mardin’de cenazelerimiz vardı onun için gelmiştik en son. Ankara’da tedavim, Mardin’de ev derken zor bir süreç oldu. İstanbul’u kalabalığı sevmediğim için Mardin’de olmak ayrı bir keyif. Büyükşehirlerde pek bayram havası yok yalandan bayram orası. Şimdi eş dost daha samimi ve içten bir bayram. 2 bayram hastanenin ardından evde olmak ayrı bir sevinç. Şükürler olsun Allah’a insanın sevdiklerinin yanında olması gerçekten çok güzel. Dargınlar barışsın, kimse dargın kalmasın. En azından bugün yarın öbür gün küskünler barışsın. Bu çok zor bir şey olmasa gerek. Çağrım şudur, herkes helalleşsin. Kimin ne hakkı varsa hakkını helal etsin, bizden yana da varsa hakkımız helali hoş olsun” dedi.“Babamla evde olmak çok güzel” dedi.


15 Temmuz gazisinin kızı Elif Algan, babası ile bayramda birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, diğer bayramlara göre daha mutlu olduklarını söyledi. Son iki bayramı hastanede geçirdiklerini ifade eden Elif Algan, "Kendi evimizdeyiz akrabalarla bir aradayız ve daha mutluyuz” diye konuştu.


İstanbul’dan Mardin’e ziyarete geldiklerini belirten gazi Halil Algan’ın kuzeni Ali Geçer ise, vatan için gazi olduğundan dolayı Halil Algan’ın çok şanslı olduğunu söyledi. Geçer, "Çocuklarımız ile birlikte ziyarete geldik. Onu görmek için geldim. İki bayramdır daha yeni görüyoruz. Şehitler gaziler olmasa bizim bu rahatlığı bulmamız mümkün değil. Biz de o gün sokağa çıktık. Biz de onun yerinde olmak istedik. Şehit olmayı herkes isterdi. Biz diyoruz ki niye o kadar şanslı değiliz. Onun kadar şanslı olamadık. O çok şanslı, onunla gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç