Avukatlar Mersin Barosu’nun kuruluşunu kutladı

Mersin’in Silifke ilçesinde bir araya gelen avukatlar, Mersin Barosu’nun kuruluşunun 92. yıl dönümünü pasta keserek kutladı.Mersin Barosu Silifke…

Avukatlar Mersin Barosu’nun kuruluşunu kutladı

02 Aralık 2016 11:43

Mersin’in Silifke ilçesinde bir araya gelen avukatlar, Mersin Barosu’nun kuruluşunun 92. yıl dönümünü pasta keserek kutladı.
Mersin Barosu Silifke Temsilcisi Av. Gürhan Dölek, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Kuruluşundan bugüne kadar baromuza hizmet eden ilk baro başkanımız Av. Hüseyin Avni Bey ve tüm baro başkanlarımıza, yönetim kurulu, denetleme kurulu ve disiplin kurulu başkan ve üyelerine, barolar birliği delegelerine şükranlarımı sunuyorum. Mesleğin ve meslektaşların sorunlarının çözümü yanında ülkemizde hukukun üstünlüğü ilkesinin yerleşmesi, temel hak ve özgürlüklerin sağlanması ve adaletin tecellisi için çalışan baromuzun 92. yaşını kutluyor, meslektaşlarımıza, hukuk camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Mersin Barosu’nun kuruluşunun 92. yaş gününü kutlayan Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü‘de yaptığı konuşmasında, “Yargılama faaliyetinin üç önemli ayağı var. İddia, savunma ve mahkeme kısmı oluyor. Biz bunu çok önemsiyoruz. Biz aynı yargılama faaliyetinde birlikte çalışan ve birlikte bir anlamda adalet hizmetinin etkin şekilde sunulmasına katkı sunan arkadaşlar olarak görüyoruz. Bu kapsamda 1 Aralık 1924 tarihinde kurulan Mersin Barosu’nun kuruluş yıldönümü kapsamında da hepinize çok teşekkür ediyor, gününüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı
Konuşmaların ardından Mersin Barosu Silifke Temsilcisi Av. Gürhan Dölek, Başsavcı Mehmet Köklü, Ağır Ceza Reisi Rifat Yıldız ve Akukatlar hep birlikte 92.ci yaş günü pastası kestiler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MERSİN HAVA DURUMU
19
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  19°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  18°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  18°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  18°C
Reklamı Geç