Vali Çakacak, muhtarları kabul etti

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, bu yıl ikincisi kutlanacak olan ’19 Ekim Muhtarlar Günü’ münasebetiyle Mersinli muhtarları kabul etti.Sahil Valilik…

Vali Çakacak, muhtarları kabul etti

18 Ekim 2016 17:13

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, bu yıl ikincisi kutlanacak olan ’19 Ekim Muhtarlar Günü’ münasebetiyle Mersinli muhtarları kabul etti.
Sahil Valilik Makamında gerçekleşen kabule Mersinli Muhtarları temsilen Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ergün Ünlü, Mersin Tüm Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Şeref Bolat ve Genel Sekreteri Ahmet Kemik’in yanı sıra 15 mahalle muhtarı katıldı. Muhtarları devletin ilk kapısı olarak nitelendiren Vali Çakacak, Türkiye’de yaklaşık 190 yıllık köklü geçmişe sahip muhtarlık müessesesine ve seçilmiş oldukları mahallelerin temsilcileri olan muhtarlara verdiği önemi bir kez daha vurguladı. Çakacak, bu yıl ikincisi kutlanacak olan Muhtarlar Günü’nün tüm muhtarlara hayırlı olmasını diledi. Devletin en üst katında alınan karar ile muhtarlara verilen değerin ve önemin bütün kamuoyu ile paylaşılması ve bunun bir gün olarak kutlanmasının muhtarlara verilen değer açısından son derece önemli olduğunu ifade eden- Çakacak, Cumhurbaşkanının himayelerinde, Başbakanın ve bakanların düzenli olarak muhtarlarla buluştuğunu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da sık sık Mersin’e gelerek ilçe ilçe bütün muhtarlarla, bölge müdürleri, il ve ilçe müdürlerinin de dahil olduğu geniş katılımlı toplantılar düzenlendiğini, bu toplantılarda muhtarların kendi mahalleleri ile ilgili sorunlarını, istek ve taleplerini ilk ağızdan iletme fırsatı bulduklarını kaydetti. Muhtarların istek ve taleplerinin şahsi değil, temsil ettikleri mahallenin insanlarının istek ve talepleri olduğuna dikkat çeken Çakacak, bu nedenle muhtarların ilettiği her türlü talebin kendileri için en ön sırada yer aldığını, aktarılan sorunların çözümünü ve taleplerin karşılanması aşamalarını birebir takip ettiğini vurguladı.
Mersin’i bulunduğu yerden daha ileriye götürme noktasında Kalkınma Bakanı önderliğinde yerel yönetimler, bütün kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla hep birlikte çalıştıklarını dile getiren Çakacak, muhtarların merkezi yönetim, yerel yönetimler ve mahalle arasında bir köprü görevi gördüğünü, bu nedenle de mahallelerdeki sorunların birinci elden çözüm mercilerine iletilmesi ve bunların takibi konusunda muhtarlara ve tüm vatandaşlara kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.
Vali Çakacak’ın Mersin’de göreve başladığından bu yana muhtarlara çok büyük önem verdiğini ve her konuda destekçileri olduğunu belirten Tüm Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Bolat ise Çakacak’a muhtarlara göstermiş olduğu yakın ilgiden ve verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu. Son dönemlerde, yıllardır görmedikleri değeri gördüklerini ifade eden Bolat, Vali Çakacak’ın Mersinli muhtarların ihtiyaç duyduğu her anda yanlarında olduğunu, sıkıntılarının çözümü için büyük çaba gösterdiğini, Cumhurbaşkanı ve Hükümetin muhtarlara hediye ettiği bu günü benimseyerek her yıl büyük bir onurla ‘Muhtarlar Günü’ olarak kutlayacaklarını belirtti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MERSİN HAVA DURUMU
20
°
C
Az Bulutlu
 • Cuma
  Az Bulutlu
  20°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  19°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  19°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  19°C
MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ
 • 25 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 24 Mart 2017
 • Cuma
 • İmsak :04:57
 • Güneş :06:32
 • Öğle :12:58
 • İkindi :16:28
 • Akşam :19:04
 • Yatsı :20:29
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.