Ekipler açık kuyudaki kaplumbağalar için seferber oldu

Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, Tuzabat Mahallesi’nde açık bırakılan kuyu içerisine düşen 5 adet kaplumbağayı kurtardı.

Ekipler açık kuyudaki kaplumbağalar için seferber oldu

04 Ekim 2017 15:56


Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, Milas’ın Tuzabat Mahallesi’nde açık şekilde bırakılan kuyu içerisine düşen 5 adet kaplumbağayı kurtardı. Bir ihbar üzerine harekete geçen ekipler Tuzabat Mahallesi’ne gitti. Ekipler, 30 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde üstü açık bırakılan bir su kuyusuna rastladı. Hangi amaçla yapıldığı belli olmayan, zamanla deformasyona uğrayarak çöken ve üstü açılan su kuyusunun içerisinde, onlarca telef olan kaplumbağa bulundu. Düzenlenen operasyonla kuyuya inen ekipler, tahtalar arasında kalmış 5 adet kaplumbağaya ulaştı. Canlı bulunan kaplumbağalar


kurtarıldı.


“Kuyu acilen kapatılmalı"


Çevrede yaşayan vatandaşlar, Tuzabat Mahallesi’nde açık vaziyette olan kuyunun tehlike saçtığına değinerek “Burada açık bırakılan kuyu, can güvenliğimizi tehlikeye atıyor. Biz kuyunun bir an önce kapatılmasını istiyoruz. 30 metre genişliğinde olan kuyu, karanlıkta fark edilemiyor. Bu nedenle, onlarca hayvan telef oldu. Yol üzerinde bulunan kuyunun etrafından vatandaşlar geçiyor. Karanlıkta bilinemeyen ve görülmeyen kuyuyu biri fark edemeyip, içerisine düşebilir. Bu nedenle biz yetkililerden, kuyunun acilen kapatılmasını ve can güvenliği tehlikesini bertaraf etmesini istiyoruz.” dediler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MUĞLA HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç