İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Şehit polisin ailesi suikast timine verilen cezayı değerlendirdi

15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimi sırasında şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker’in ailesi, davada verilen cezaları memnuniyetle karşılayarak, sanıkların idam edilmesini istedi.

15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi sırasında şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker'in ailesi, davada verilen cezaları memnuniyetle karşılayarak, sanıkların idam edilmesini istedi.


Mahkemenin Cumhurbaşkanına suikast timine verdiği kararı memnuniyetle karşılayan olayda şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker'in babası Nihat Eker, dava sürecini başından bu yana takip ettiğini söyledi. Sürecin iyi işletildiğini belirten Eker, “Bu hainlere gereken süreler tanındı. Cumhuriyeti ve devleti yıkmaya çalışan bu hainlere gereken cezalar verildi. Bunların dünyada yaşamalarına bence gerek kalmadı. Onlar da bunu biliyorlar, bu nedenle hapse geri döndüler. Ülkem ve milletim sağ olsun. Vatan sağ olsun, başka diyeceğim bir şey yok. Ben şehitlerimizin intikamının alındığını düşünüyorum ama bunların milletin ödediği vergilerle beslenmesini istemiyorum. Hükümetimiz bunları değerlendirip KHK ile bunları yok etme yoluna gitmelerini arzu ediyorum. Bu darbeci hainlerin bir an önce idamları, geride kalan akrabalarının ise sürgün edilip FETÖ tarafından beslenmelerini, ülkemde hiçbir mal varlıklarının kalmaması şartıyla ülkemden atılmasını, kimlik verilmemesini istiyorum” diye konuştu.


Sanıklara verilen kararları gözyaşları arasında dinleyen anne Güzel Eker ise, duruşma salonu çıkışında suikast timinin salondan çıkarıldığı kapıya gitmek istedi. İki bayan polis memurunun yardımıyla ayakta durabilen anne Eker, uzaktan seslendiği sanıklara, “Çok güzel yerinde bir karar verildi. Daha da beter olsunlar. Onların hakkı ölüm” diyerek tepki gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.