Suikast timi tarihi karar öncesi duruşma salonuna geldi

Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesinde görülen ‘Cumhurbaşkanına suikast girişimi ve 2 polisin şehit edilmesi’ davasında tutuklu 43 sanık, duruşmanın yapılacağı salona araçlarla giriş yaptı.

Suikast timi tarihi karar öncesi duruşma salonuna geldi

04 Ekim 2017 09:48


Karar duruşması öncesi Muğla E Tipi Kapalı Cezaevinden dört araç ile alınan tutuklu sanıklar, geniş güvenlik önlemi altında duruşmanın yapılacağı Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonunun altında garaj alanına direk araçlarla giriş yaptı. Daha önceki bazı duruşmalarda sanıklar duruşma salonuna araçtan indirilerek yaya olarak alınırken, son karar duruşmasında sanıklar içeri araçlardan indirilmeden alındı.


Saat 09.30’da başlaması beklenen duruşma öncesi şehit polis Nedip Cengiz Eker’in annesi ve babası da duruşma salonuna geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın karar duruşması için gelirken, sanıkları son sözleri alındıktan sonra verilecek ara karar sonrası nihai karar sanıkların yüzüne okunacak.37 eski asker için en az 6’şar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor


FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in bir numaralı şüpheli olduğu iddianamede, sanıkların, “Cumhurbaşkanına suikast”, “Anayasayı ihlal”, “yasama organına karşı suç”, “hükümete karşı suç”, “silahlı terör örgütü yöneticisi olma”, “yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme”, “yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs etme”, “kasten öldürmeye teşebbüs”, “zincirleme şekilde cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama”, “zincirleme şekilde silahla tehdit”, “Cumhurbaşkanına hakaret”, “zincirleme şekilde kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret”, “kamu malına zarar verme”, “mala zarar verme”, “nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali” ve “nitelikli yağma” suçlarından cezalandırılmaları isteniyor. Saldırıyı gerçekleştiren FETÖ’nün ‘suikast timi’ndeki biri firari 37 asker için en az 6’şar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MUĞLA HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç