Yaşlılar ve özel çocuklar satrançta rakip oldular

Muğla’nın Fethiye ilçesinde il genelindeki sevgi evi, huzur evi, Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi ile buralarda çalışan personelin katıldığı satranç şenliği düzenledi.

Yaşlılar ve özel çocuklar satrançta rakip oldular

30 Eylül 2017 16:37


Fethiye Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde düzenlen şenliğe 62 özel çocuk, 66 yaşlı, genç ve personel katıldı. Muğla Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Kulübü iş birliğinde düzenlenen şenlikte yaşlı, çocuk ve engellerin rakip olarak satranç oynaması renkli görüntüler oluşturdu.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Gürdal Gümüş, Bakanlığın 7’den 77’ye tüm insanlara hizmet veren kurum olduğunu, rehabilitasyon süreçlerine hangi şekillerde katkılar sağlarız düşüncesinden hareket ettiklerini söyledi. Gümüş "Biz bir aileyiz sloganıyla, engelli, engelsiz, yaşlı, genç, çalışanların katıldığını ve muhteşem bir organizasyon olduğunu önümüzdeki dönemde de bu gibi projelere imza atmaya hazırlanıyoruz. Rehabilatsyon süreçlerinde sporun çok önemli olduğunu bilen bir kurumuz. Bu çerçevede bu organizasyonu bir şenlik havasında gerçekleştirdik" dedi.


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu ise etkinlikte amacın kaynaşmayı sağlamak olduğunu belirterek, "Engelli öğrencimize ‘Kim kazansın?’ diye sorduğumuzda ‘Dostluk kazansın’ cevabını aldık. Demek ki biz bu çocukları topluma kazandırma yolunda güzel adımlar atmışız. Centilmence bir yarışma oldu. Yine bir ninemiz torunu yaşındaki bir çocukla karşılaştı. Çok güzel tablo oluştu" diye konuştu.


Fethiye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü İsa Eseoğlu ise şenliğin renkli bir tablo oluşturduğunu belirtti. Şenlikte satranç oynayan engelli, çocuk ve yaşlıların bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu vurgulayan Eseoğlu, amaçlarının da bu kaynaşmayı sağlamak olduğunu söyledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MUĞLA HAVA DURUMU
34
°
C
Açık
 • Pazartesi
  Açık
  34°C
 • Salı
  Açık
  33°C
 • Çarşamba
  Açık
  33°C
 • Perşembe
  Açık
  33°C
Reklamı Geç