Başkan Asya, Giresun heyetini ağırladı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülmekte olan ‘Kardeş Şehirler’ projesi kapsamında kente gelen Giresun heyetini ağırladı.

Başkan Asya, Giresun heyetini ağırladı

25 Eylül 2017 17:44


20-23 Ağustos tarihleri arasında Giresun’u ziyaret eden Muş heyetinin ardından, Giresun heyeti de kafileler halinde Muş’a geldi. İki gündür çeşitli gezi ve ziyaretlerde bulunan heyeti Belediye Başkanı Feyat Asya, akşam yemeğinde ağırladı. Kale Parkı’nda misafirleri ile bir araya gelen Başkan Asya, iki şehrin kardeşlik hukukunun pekişmesi temennisinde bulundu.


Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve kamu kurum amirlerinin de bulunduğu programda konuşan Başkan Asya, Sultan Alparslan’ın şanı ve şerefi ile taçlanan kadim şehir Muş’ta, Giresun heyetini ağırlamaktan onur duyduğunu ifade etti. Müslümanların kardeşlik hukukunun bin 400 yıl önce başladığını anımsatan Başkan Asya, şu anda bu anlayışı sürdürmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Başkan Asya, “Kardeşlik kavramı; inancımızda, kültürümüzde ve geleneklerimizde çok önemli bir yere sahiptir. Kardeş Şehirler projesi ile bu anlayışın devam ettirilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Doğu ve Batı illeri arasında bu köprüyü kurmaya öncülük eden İçişleri Bakanımız ve fahri hemşehrimiz Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımızı sunar, çalışma arkadaşlarına emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu vesile ile ilimizden Giresun’a bir heyet giderek gezi ve ziyaretlerde bulundu. Aynı şekilde şimdi de bizler, sizleri ağırlayarak kültürlerin kaynaşmasına vesile olduk. Kardeşliğimiz mübarek ve daim olsun. Bin yıllık geçmişimizden beri sürdürdüğümüz bu kardeşliği Allah’ın izniyle nice bin yıllar yaşatacağız. Tekrar sizleri ağırlamaktan onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sizlerin vasıtasıyla Giresun ahalisine selam ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.


Başkan Asya’nın ardından İçişleri Bakanlığı Kardeş Şehirler Projesi Koordinatörü Ahmet Kürekçi de bir selamlama konuşması yaptı.


Program, hediye takdiminin ardından sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MUŞ HAVA DURUMU
33
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  33°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  33°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç