Bulanık’ta ilk defa asfalt yapıldı

Muş’un Bulanık ilçesinde en eski mahallerinde Yeni mahalle, Mesçitli ve Göllüova Mahalleri’ne ilk defa asfalt çalışması yapıldı.

Bulanık’ta ilk defa asfalt yapıldı

02 Ekim 2017 10:15

Bulanık Belediyesi kentin dört bir yanında başlattığı asfalt çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor.


Bulanık ilçe merkezinde yapılan yol çalışmaları kapsamında, şehrin en eski mahallerinden Yeni mahalle, Mesçitli ve Göllüova Mahallerine yapılan asfalt çalışması mahalle sakinlerini memnun etti. Yol yapım çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür eden Yeni Mahallesi Muhtarı Ertan Çetin, "Uzun yıllarda beri kangren haline gelen devamlı basın tarafında da işlenilen yeni mahalle yolları artık asfaltlandı. Eskiden belediye gidiyorduk bir çözüm bulamıyorduk. Taş ocağından gelen kamyonlar mahalle sakinlerini canında bezdirmişti. Çok şükür artık toz diye bir sorunumuz olmayacaktır. İlçe Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan’a Yeni Mahallem adına teşekkürü bir borç biliriz" dedi.


“Mahalle halkı ilk defa asfaltlı yolla tanıştı”


Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan’ın talimatları doğrultusunda Cumhuriyet tarihinin en büyük yol yatırımını gerçekleştiren Bulanık Belediyesi, mahaller ilk defa sıcak asfaltlı yollarla buluşuyor. Amaçlarının Bulanık ilçesinde güzel hizmetler gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Uzan, “Asfalt malzemesini bile alıcı firmadan alırken, bizzat kendim gidip kontrol ederek aldım. Yıllardır kangren haline gelen mahalle yollarımızı çok güzel bir şekilde yapacağız. Tabii ki bu hizmetleri yaparken vatandaşlarımızın da bizleri desteklemelerini istiyoruz. Sokak siyasetinde uzak olmalarını istiyoruz. Devlettin görevi vatandaşına hizmet etmektir. Bizde bu konuda elimizden gelen bütün çabayı sarf edeceğiz. İlçemizi hep beraber güzelleştireceğiz yakında su ve kanalizasyon çalışmalarına da başlayıp en kısa zamanda çarşı merkezi ve mahallerde asfalt çalışmasını da devam edeceğiz. Burada yaşıyorsak güzelleştirmekte bizim işimiz olsun” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MUŞ HAVA DURUMU
33
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç