MŞÜ’de Tarih ve Kültür Bağlamında Muş Uluslararası Sempozyumu düzenlenecek

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi ve Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) iş birliği, Muş Valiliği ve Muş Belediyesi’nin katkıları ile MŞÜ Tarih ve Kültür Bağlamında Muş Uluslararası Sempozyumuna ev sahipliği yapacak.

MŞÜ’de Tarih ve Kültür Bağlamında Muş Uluslararası Sempozyumu düzenlenecek

02 Ekim 2017 15:31


Konu hakkında açıklamalarda bulunan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi ve Muş Alparslan Üniversitesi iş birliği, Muş Valiliği ve Muş Belediyesi’nin katkıları ile 10-12 Mayıs 2018 tarihlerinde yurt içi ve yurt dışı üniversitelerden bilim adamlarının katılımı ile ‘Tarih ve Kültür Bağlamında Muş Uluslararası Sempozyumu’nun Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesinde icra edileceğini söyledi. Muş’un tarihi ile Anadolu topraklarına giriş kapısı olma niteliği taşıdığını ifade eden Rektör Polat, “Çok çeşitli kültürel yapısı ile Anadolu’nun tüm renklerine ev sahipliği yapmaktadır. Tarihî ve coğrafî zenginlikleri, gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen değerleri ile birçok bilim adamının dikkatini çekmekte, buna bağlı olarak bu alanda yapılan çalışmalara her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. “Tarih ve Kültür Bağlamında Muş Uluslararası Sempozyumu” ile Muş’a yönelik çalışmalardan yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde fayda sağlanması beklenmektedir. Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan ‘Tarih ve Kültür Bağlamında Muş Uluslararası Sempozyumu’nun amacı, geçmişten günümüze Muş’un tarihî, idarî, siyasî, ekonomik, sosyal ve kültürel yapısını inceleyen araştırmacılara çalışmalarını sunabilecekleri; ulusal ve uluslararası düzeyde seslerini duyurup kendilerini tanıtabilecekleri bir ortam sağlamaktır” dedi.


Sempozyumda gündeme taşınacak olan konu başlıkları hakkında da bilgi veren Rektör Polat, tarihî ve coğrafî açıdan Muş, Muş’un idari ve siyasi yapısı, Muş’un ekonomik yapısı ve Muş’un sosyal ve kültürel yapısının konuşulacağını bildirdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MUŞ HAVA DURUMU
30
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  35°C
Reklamı Geç