Muş’ta ’Gençlik projeleri destek programı’

Muş’un Bulanık ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, ’Gençlik projeleri destek programı’ kapsamında, Muş Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından sportif etkinlikler düzenlendi.

Muş’ta ’Gençlik projeleri destek programı’

06 Ekim 2017 17:05


Mobil Gençlik Merkezi aracıyla belirlenen okullara giden gönüllüler, düzenledikleri etkinliklerle çocukların doyasıya eğlenmelerini sağladı. Bulanık Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi İlkokulu ve Ortaokulu bahçesinde kurulan mobil merkezde öğrenciler için ebru sanatı, satranç, mini golf, boks, sokak tenisi, voleybol, badminton, dart, mangala ve halat çekme etkinlikler gerçekleştirildi. Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, gençlik merkezine ulaşamayan, gelemeyen çocukların mobil gençlik merkezi sayesinde gençlerin hizmetine götürdüklerini söyledi. Karataş, "Bu projemizin amacı 10 bin gencimize ulaşmaktır. 56 faaliyet yapmaktır. Burada belde, köy ilçelerde çocuklarımıza ulaşıp gençlik merkezinde yapılan faaliyetleri çocuklarımıza ve gençlerimizin görmelerini sağlamak. Burada ebru sanatı, satranç, mini golf, boks, sokak tenisi, voleybol, badminton, dart, mangala ve halat çekme etkinlikleri yapılacak. Amacımız gençlerin en iyi şekilde eğlenmelerini sağlamak" dedi.


Bulanık Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Çiçekli ise, "Bu etkinlik özellikle bizim kız öğrencilerimizin kırsal alandan gelmesi ve bu tür etkinlikleri görmemesi açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Katkısı olan herkese teşekkür ederim" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

MUŞ HAVA DURUMU
32
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  34°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  34°C
 • Perşembe
  Sıcak
  36°C
Reklamı Geç