İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Uzan, vatandaşlarla bir araya geldi

Muş’un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, esnaf ve vatandaşlarla biraya gelerek sorun ve sıkıntılarını sinledi.

Muş'un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, esnaf ve vatandaşlarla biraya gelerek sorun ve sıkıntılarını sinledi.


Bulanık Belediyesinde gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Uğur İhsan Azap, İlçe Garnizon Komutanı Ömer Altaş, Komando Yüzbaşı Mehmet Koçak, Esnaf Sanatkâr Odası Başkanı Vekili Ersin Koşuncu, Şoförler Odası Başkanı Bahattin Taşkıran, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatif Başkanı Yakup Kaya ve esnaf ve vatandaşlar katıldı. Toplantıya katılanlara belediyenin çalışmaları ve hizmetlerini anlatan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan “Amacımız ilçenin büyümesi ve gelişmesi. Bu gelişmelerden esnaflarında fedakâr davranarak ellerini taşın altına koyması lazım. Biz esnaf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte davranırsak ilçemiz hak ettiği seviyeye gelir. Bulanık, Muş'un en büyük ilçesi ve esnaf sayısı olarak ta çok fazla. Bu anlamda bizde çeşitli sektörlerde görev yapanlar olarak zaman zaman esnaf ziyaretimizi yapıyoruz. Zaman zamanda başta esnaf ve sanatkârlar odası olmak üzere diğer STK'ların katılımı ile bir araya gelip ve sorunları dinleyerek birlikte çözüm bulmaya çalışıyoruz. Burada hem Kaymakamlık hemde Belediye Başkan Vekili olarak sizlerin bize intikal ettireceğiniz talep temenni istekleriniz olabilir. Biz bu şehrimiz adına hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu şehirde yaşanabilir, insan onuruna yaşanabilir bir kent kurma sevdasındayız, ülküsündeyiz. Çünkü maalesef öteden beri ciddi anlamda şehir tahrip olmuş. İhmal edilmiş en temel belediyecilik hizmetleri dediğimiz içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu gibi hizmetlerin 1927'den beri kurulmuş ilçemizde eksik kalmış” dedi.


“Biz bu belediyeyi 25 milyonluk bir borç ile devraldık”


Belediyecilik anlamında ciddi dokunuşlara ihtiyaç olan bir ilçe olduğunu dile getiren Başkan Vekili Uzan, “Biz burada kaymakam olarak atanmış durumdayız. Ama geldiğimizde üzerimizde bir yük var oda belediyecilik. Ciddi anlamda bunu kendimize bir sevda edinip bu şehrin en temel sorunlarını çözmek yününde gayret edeceğiz. Bunları yaparken yalnız olduğumuzu düşünmüyorum. Sizlerle beraber bir takım sorunların çözülmesi noktasında çalışma yapmamız gerekiyor. Hep beraber el birliği ile bu şehrin öncelikle güvenlik sonrasında belirli hizmetleri yaşanabilir bir kent ortaya çıkartmak hepimizin görevi olması gerekiyor. Biz kasası dolu bir belediyeyi devir almadık. Bu devralmada üzerimizde bir nimet gibi görünse de kimlerin tarafından külfet olduğunda farkına varan çünkü 25 milyonluk bir borcu olan bir belediye, nimet olarak gözükmez. Biz bu borcu sürdürdüğümüz gibi bir takımda şehrimize sosyal ve alt yapı dokunuşlarında bulmaya çalışıyoruz. Amacımız Bulanık'ta bir şeylerin değişmesi. Belediyecilik anlamda en güzel hizmetti halk sunmaktır” dedi.


İlçede güvenlik konusunda huzurlu bir ortama geldiklerini ifade eden Uzan, “Güvenlik güçleri bütün bölgede huzuru sağlamak için 24 saat görev başındadır. İlçede trafik sıkışıklığı hat safhada. Bu konuda şehir içindeki trafiği de tek şeritli olarak hizmet vereceğiz. İlçe nüfusu bildiğiniz üzere çok kalabalıktır. Bu konuda herkes duyarlı olsun. Amacımız kimseye ceza kesmek değildir. Bu ilçede biz yaşıyorsak huzuru da hep beraber bulmamız lazım. Bu toplantılar ayda bir devamlı olacak bir şekilde yapacağız. Biz halkın hizmetinde çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Daha sonra bir konuşma yapan Esnaf Kredi Kooperatif Başkanı Yakup Kaya ise, “İlçe esnafı olarak çok zor süreçlerden geçiyoruz. Küçük esnaflar bitme aşamasına getirildi. Büyük marketler zincirine artık ruhsatların verilmemesi, bunlara biraz yapılandırma yapılmasını temenni ediyoruz” dedi.


Son olarak söz alan Şoförler Odası Başkanı Bahattin Taşkıran, “ilçede korsan taksiciler olduğunu bu konuda emniyettin sık sık denetim yapmalarını istiyoruz. Taksiciler kim nerde ruhsat almış herkes kendi mevkiinde bulunsun. Örneğin Mescitli Mahallesinde taksicilik yapıyorsa orada bulunsun. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz” dedi.


Vatandaşların sorun ve önerilerini tek tek dinleyen Başkan Vekili Uzan, belediye ve kaymakamlıkça tüm talep ve öneriler dikkate alınarak imkanlar dahilinde gerekenler yapılacağını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.