İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Varto'dan ABD'ye tepki

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını ilan etmesi, Muş’un Varto ilçesinde protesto edildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını ilan etmesi, Muş'un Varto ilçesinde protesto edildi.


Belediye İş Hanı önünde bir araya gelen grup adına açıklama yapan AK Parti Eski İlçe Başkanı Figen Ergül, Kudüs'ün siyaset değil İslamiyet olduğunu belirterek, "Kudüs, bize bizzat Peygamber Efendimizin emanetidir. Lakin daha ötesi Kudüs, bizzat ayettir. Kudüs, Mescid-i Aksa'dır, çünkü bu nedenle Kudüs meselesi siyasi bir mesele olmaktan önce bir iman ve Kur'an meselesidir. Bir din ve iman meselesidir. Kudüs, yerlerin ve göklerin simgesidir. Bizim sadakatimiz hakikattir. Kudüs'e sadakat, hakikate sadakattir. O yüzden Kudüs'ü satmak, hakikati satmaktır. Bizim hizmetkârlığımız hakikatedir. Kudüs'e ihanet, hakikate ihanettir. Kudüs'ü kaybedersek, medeniyetimizin anlam dilini oluşturan en büyük denizlerden birisini kaybederi. Kudüs'un işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz" diye konuştu.


Yapılan basın açıklaması, alkışlarla olaysız bir şekilde sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.