‘Nevşehir Uçak Bakım Onarım ve Hava Kargo Taşımacılık Lojistik Merkezi Projesi’ için çalışmalar başladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Danışmanı Yrd.

‘Nevşehir Uçak Bakım Onarım ve Hava Kargo Taşımacılık Lojistik Merkezi Projesi’ için çalışmalar başladı

02 Ekim 2017 12:25

Doç. Dr. Metin Duyar tarafından hazırlanan "Nevşehir Uçak Bakım Onarım ve Hava Kargo Lojistik Merkezi Projesi" toplantısı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı başkanlığında gerçekleştirildi.


Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde gerçekleştirilen toplantıya, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve akademisyenler katıldı.


Projenin, şehrin kalkınması ve sanayileşmesinde çok hızlı bir ivme yaratabileceğini belirten Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, “Türkiye’nin 2000’li yıllarda yakaladığı hızlı ekonomik büyümeye rağmen bölgelerarası ve kır-kent arası gelişmişlik farkları önemini korumakta, bu nedenle de; düşük gelirli bölgeler ve kırsal alanlar; ulusal kalkınmaya katkılarını artıracak, gelişmişlik farklarını azaltacak özel politikalara ve daha etkili desteklere ihtiyaç duyulmaktadır. Nevşehir ili ve çevresi, bölgelerarası ve kır-kent arası gelişmişlik farklılığının en yoğun gözüktüğü bölgelerden olup, hükümetimizin büyüme ve kalkınma politikaları doğrultusunda; yerleşim merkezlerinin işlevlerinin değerlendirilmesi ve bu işlevlerin kalkınmayı hızlandıracak şekilde dönüştürülmesine ve geliştirilmesine yönelik politikalara özel ihtiyaç duymaktadır. Üniversitemiz toplumsal refah seviyesini yükseltebilme, gelişmişlik seviyelerini rekabet edebilir seviyeye çekebilme yeni bilim, teknoloji ve yenilik politikalar üretmek ve stratejik planlar hazırlanmasına özel önem vermektedir. Bu politikalar içerisinde teknoloji üretiminin ve inovasyonun merkezi olan üniversiteler ile teknolojik bilginin üretime uygulanması safhasının gerçekleştiği üniversite-sanayi iş birliği giderek önem kazanmaktadır” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

NEVŞEHİR HAVA DURUMU
25
°
C
Yer Yer Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Pazar
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç