İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Akıllı bisiklete ilgi arttı

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde hizmete sunulan “Akıllı Bisiklet” uygulaması yoğun ilgi görüyor.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte üyelik sayılarında artış yaşanırken, toplam üye sayısı da 20 bine yaklaştı.


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, proje tamamlandığında toplam 18 istasyonda 144 bisikletin hizmet vereceğini söyleyerek, “Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimizde hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz ‘Akıllı Bisiklet' uygulamamız yoğun ilgi görüyor. Altınordu'da 8, Ünye'de 4 ve Fatsa'da 3 istasyon hizmet veriyor. Sahile çıktığımızda her yerde bu bisikletleri görebiliyoruz. Şu anki üye sayımız 20 bine ulaşmış olup, önümüzdeki günlerde bu sayı daha da artacak” dedi.


Yeni bisiklet yollarının yapılmasıyla birlikte akıllı bisiklete olan ilginin katlanarak artacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Karadeniz'in en güzel sahillerine sahip ilçelerimizde bisiklet ve koşu yolu çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Genişliği, zemini ve rengiyle dünya standartlarına uygun, yeni bisiklet yolları yapıyoruz. Bu yollar hizmete girdikçe akıllı bisiklete olan ilgi de katlanarak artacak” diye konuştu.


Akıllı bisiklet kiralama istasyonlarından kişisel ve kredi kartı bilgileri girilerek temin edilebilecek olan elektronik karta TL yüklemesi yapılıyor. Bisiklet ya da istasyon üzerindeki manyetik alanda, kimlik bilgileriyle oluşturulan elektronik kartı kiralama işlemi gerçekleştiriliyor. 30 dakikalık kiralamanın 1 TL olduğu akıllı bisikletlere vatandaşlar, 24 saatlik kullanım için 48 TL ödeme yapacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.