Akıllı bisiklete ilgi arttı

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde hizmete sunulan “Akıllı Bisiklet” uygulaması yoğun ilgi görüyor.

Akıllı bisiklete ilgi arttı

25 Eylül 2017 18:02

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte üyelik sayılarında artış yaşanırken, toplam üye sayısı da 20 bine yaklaştı.


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, proje tamamlandığında toplam 18 istasyonda 144 bisikletin hizmet vereceğini söyleyerek, “Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimizde hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz ‘Akıllı Bisiklet’ uygulamamız yoğun ilgi görüyor. Altınordu’da 8, Ünye’de 4 ve Fatsa’da 3 istasyon hizmet veriyor. Sahile çıktığımızda her yerde bu bisikletleri görebiliyoruz. Şu anki üye sayımız 20 bine ulaşmış olup, önümüzdeki günlerde bu sayı daha da artacak” dedi.


Yeni bisiklet yollarının yapılmasıyla birlikte akıllı bisiklete olan ilginin katlanarak artacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Karadeniz’in en güzel sahillerine sahip ilçelerimizde bisiklet ve koşu yolu çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Genişliği, zemini ve rengiyle dünya standartlarına uygun, yeni bisiklet yolları yapıyoruz. Bu yollar hizmete girdikçe akıllı bisiklete olan ilgi de katlanarak artacak” diye konuştu.


Akıllı bisiklet kiralama istasyonlarından kişisel ve kredi kartı bilgileri girilerek temin edilebilecek olan elektronik karta TL yüklemesi yapılıyor. Bisiklet ya da istasyon üzerindeki manyetik alanda, kimlik bilgileriyle oluşturulan elektronik kartı kiralama işlemi gerçekleştiriliyor. 30 dakikalık kiralamanın 1 TL olduğu akıllı bisikletlere vatandaşlar, 24 saatlik kullanım için 48 TL ödeme yapacak.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ORDU HAVA DURUMU
11
°
C
Hafif Yağmurlu
 • Salı
  Hafif Yağmurlu
  11°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  13°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  13°C
 • Cuma
  Hafif Yağmurlu
  11°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç