Altınordu’da mahallelere güvenlik sistemi

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mahalle giriş ve çıkışlarına kurulacak Plaka Tanıma Sistemi ile ilçe genelinde güvenliği arttıracaklarını söyledi.

Altınordu’da mahallelere güvenlik sistemi

06 Ekim 2017 16:46


Altınordu Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 1. oturumu gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda mahallelerin güvenliğini yakından ilgilendiren Plaka Tanıma Sistemi uygulaması görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Kaymakamlığı, Jandarma Komutanlığı ve Altınordu Belediyesi tarafından ortak yürütülecek olan proje ile mahallerdeki asayiş oranlarının en aza indirileceğini vurguladı. Tekintaş, mahalle giriş ve çıkışlarına kurulacak Plaka Tanıma Sistemi ile ilçe genelinde güvenliği arttıracaklarını ifade ederek bunun Türkiye’de ilk olduğunu aktardı.


Tekintaş, “Hayata geçirilecek olan Plaka Tanıma Sistemi mahallelerin giriş ve çıkışlarını kurulacak. Kurulan bu sistem ile hırsızlıkların önüne geçilirken yabancı araçların ise kontrolü sağlanacak. Altınordu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Plaka Takip Sistemi’nin takibini ise kolluk kuvvetler yapacak” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ORDU HAVA DURUMU
25
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  25°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  22°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  22°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  16°C
Reklamı Geç