İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Avrupa okul ağları programında Fatsalı okul yer aldı

Avrupa okul ağları programına dahil edilen Türkiye’deki ilk ve tek okul Ordu’nun Fatsa İlçesi’ndeki Büyük Ata Ortaokulu oldu.

Avrupa okul ağları programına dahil edilen Türkiye'deki ilk ve tek okul Ordu'nun Fatsa İlçesi'ndeki Büyük Ata Ortaokulu oldu.


Fatsa Büyük Ata Ortaokulu'nda oluşturulan Teknoloji Sınıfı artık tüm Dünya'ya Türkiye deki Future Clasroom (Geleceğin Sınıfı) olarak tanıtılacağı bildirildi. Projeyle ilgili bilgiler aktaran okul müdürü İsmail Teke, “Gelecek sınıfı, 2017 yılında, Ordu İlinin Fatsa ilçesinde bulunan Fatsa Büyük Ata Ortaokulu'nda, yenilikçi öğretim ve öğrenim için bir merkez olarak geliştirildi. Geleceğin Sınıfı, sadece okulun öğrencilerine ve öğretmenlerine değil, bölgedeki tüm öğretmenlere ve öğrencilere de açıktır. 21. yüzyıla ait yetkinlikler üzerinde çalışan eğitimcinin rolünü kazanmaya hevesli olan geleceğin öğretmenleri için web 2.0 araçları, yeşil ekran teknolojisi ve robotik kullanımı ile ilgili atölye çalışmaları düzenlenmektedir. Türk Gelecek Sınıfı, öğretmenlerin kendi ihtiyaçlarına göre öğrenme ortamını yeniden tasarlamasına yardımcı olan mobil ve yapılandırılabilir mobilyalarla donatılmıştır. Öğrenciler, BİT ile ilgili farklı konulardaki projeleri yürütmek için farklı öğrenme köşelerini günlük olarak kullanacaklar. Teknoloji, robot, hesaplama, tarih, İngilizce ve bilim. Ayrıca yeşil ekran alanında öğrenciler kendi sunumlarını yapmaktadırlar. Kodlama, robotik ve web2.0 araçlarının yaygın kullanımı, öğrencilere burada öğrenmeyi daha keyifli hale getirmektedir. Türk Gelecek Sınıfının amacı, öğrencilere daha fazla ilgi göstererek öğretim ve öğrenme süreçlerini iyileştirmek için metodolojik değişimi desteklemektir” şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.