Büyükşehir, Altınordu’nun çehresini değiştirdi

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ordu’nun en önemli vitrinlerinden olan Altınordu ilçesi Akyazı plaj mevkisinde yaptığı çalışmaları görenler hayran kalıyor.

Büyükşehir, Altınordu’nun çehresini değiştirdi

22 Eylül 2017 16:06

Gece gündüz aralıksız yürütülen çalışmalar sonrasında ortaya çıkan modern görünüm, kentin güzelliğine güzellik katarken, konforuyla da vatandaşların takdirini kazanıyor.


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu’da Vali Konağı ile Soya Kavşağı arasındaki 4.5 km’lik güzergâh üzerinde yapılan çalışmaların tamamlandığını belirterek, vatandaşlara modern bir yaşam alanı sunduklarını söyledi. Sosyal hayatı canlanan bölgenin adeta bir cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Sahil kesiminde yaptığımız çalışmalar, bölgemizi çok önemli bir sosyal yaşam alanı haline getirdi. Vali Konağı ile Soya Kavşağı arasındaki 4.5 km’lik güzergâh boyunca gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, altyapıyı tamamen yenileyerek yollarımızı sıcak asfaltla buluşturduk. Yol kenarlarında yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları ile akıllı bisiklet istasyonları oluşturduk. Peyzaj düzenlemelerinin ardından, otopark sorununu da çözdüğümüz Altınordu sahilimiz adeta bir cazibe merkezi hâline geldi” dedi.


Hayata geçirdikleri projeler ile geleceğin Ordu’sunu inşa ettiklerine vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımızla birlikte geleceğin Ordu’sunu inşa etmek için çalışıyoruz. Yeni aydınlatmaları, kaldırımları ve sıcak asfaltıyla Altınordu sahilimizde tam bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirdik” diye konuştu.


Başkan Yılmaz, sahil bandında bulunan yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu kenarına araç park edilmesine yasak getirdiklerini söyleyerek , bölgede bazı noktalarda otopark oluşturup özellikle engelli ve çocuklar için sahil şeridinde tehlike arz eden araç parkı sorununa da kalıcı çözüm ürettiklerine dikkat çekti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (1)

ORDU HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  28°C
Reklamı Geç