Fatsa’da 6 bin kişilik yeni iş alanı doğuyor

Fatsa Organize Sanayi Müdürü Olgun Topkaya, doluluk oranına ulaşan Fatsa Organize Sanayi Bölgesine(OSB) bitişik alanda inşa edilecek olan yeni sanayi alanında 6 bin kişinin istihdam edileceğini açıkladı.

Fatsa’da 6 bin kişilik yeni iş alanı doğuyor

20 Eylül 2017 18:21


Topkaya yaptığı açıklamada, mevcut organize sanayi alanında bulunan 30 adet sanayi parselindeki 29 firmada 3 bin 85 kişinin istihdam edildiğini belirtti. Fatsa Organize Sanayi Bölgesinin yüzde 100 doluluk oranına ulaşması sebebi ile yeni gelen talepleri karşılamak amacıyla mevcut OSB’nin bitişiğinde bulunan 935 dönüm arazi için yer seçimi çalışmalarının tamamlandığını ve 2017 yatırım programına girdiğini belirten Topkaya, kamulaştırma çalışmalarının Fatsa Belediye Başkanlığı tarafından sürdürüldüğünü söyledi.


Topkaya, ”Yatırımın gerçekleşmesi sonrası 60 adet sanayi parseli üretilmesi ve yaklaşık 6 bin kişiye istihdam sağlanacağı tahmin edilmektedir. Fatsa Belediye Başkanlığımızca 935 dönüm arazinin bugüne kadar 408 bin metrekaresi için mülkiyet sahipleri ile 38 milyon 250 bin TL bedel üzerinden uzlaşılmış olup, Bakanlığımızdan kredi talebinde bulunulacaktır. Uzlaşma süreci halen devam etmektedir" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ORDU HAVA DURUMU
27
°
C
Çok Bulutlu
 • Salı
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç