FETÖ’nün binasına kamu kurumları yerleşecek

FETÖ’nün binasına kamu kurumları yerleşecek

01 Aralık 2016 14:04

Ordu’da FETÖ/PDY terör örgütü tarafından 15 Temmuz darbe girişiminden önce dershane olarak hizmet veren FETÖ’ye ait bina, kamu kurumlarına tahsis edilecek.
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, fiziki mekan ihtiyacı bulunan kamu kurumlarının bu sorununu gidermek üzere incelemelerde bulundu. Vali İrfan Balkanlıoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde özel bir dershane binası olarak kullanılan ancak 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle devletin mülkiyetine geçen ve Altınordu Halk Eğitimi Merkezi binası olarak hizmet veren binada incelemelerde bulundu.
Beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, Ordu Defterdar Vekili Mustafa Yılmaz Şimşek, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, Altınordu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zeki Özkan ile birlikte Altınordu ilçesi Şarkiye Mahallesindeki binayı gezen Vali İrfan Balkanlıoğlu, binanın durumu hakkında ilgililerden bilgi aldı.
Ordu’da hizmet veren bazı kamu kurumlarının fiziki mekan yetersizlikleri olduğunu, bunun içinde yer arayışında olduklarını dile getiren Vali Balkanlıoğlu, şu bilgileri verdi: “İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının yıkılarak yerine yenisinin yapımına başlanması, bazı il müdürlüklerimizin Altınordu ilçe teşkilatlarının kurulması, mevcut Hükümet Konağımızda sıkışık vaziyette hizmet görmeye çalışan İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile İl Ticaret Müdürlüğü’nün fiziki mekan ihtiyaçları bulunmaktadır. Yeni Hükümet Konağımızın yapımına başlandı. Hükümet Konağımızın yapımı tamamlanınca bir kamu kampüsü haline gelecek. Çoğu kamu kurumları tek çatı altında bir arada olacaklar. Ancak, oluşan sıkışıklığı giderebilmek amacıyla geçici olarak bazı binaları kullanmak durumundayız. Daha önce özel bir dershane olarak kullanılan fakat 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle devletin mülkiyetine geçen bazı binalar oldu. Bu binaların bir kısmını eğitim kurumlarımıza tahsis ettik. Bir kısmını da fiziki mekan sıkıntısı yaşayan kamu kurumlarımıza tahsis ediyoruz. Bugün incelemede bulunduğumuz bina, fiziki mekan olarak epey büyük bir alana sahip. Bu binayı Altınordu Halk Eğitimi Merkezimiz ile birlikte boş bulunan alanlarını diğer kamu kurumlarımızın ihtiyacı için değerlendirmek istiyoruz. Bu amaçla da bugün burada bir incelemede bulunduk. Yapacağımız değerlendirme sonucu bazı kamu kurumlarımızın bu binada geçici olarak hizmet vermesini sağlayabiliriz."
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ORDU HAVA DURUMU
13
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Salı
  Hafis Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  16°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com