İlkokul öğrencilerine sürpriz

Ordu’nun Ünye ilçesinde ilkokul öğrencileri, orta yaş kuşağının çocukluğunda oynadığı oyunlarla tanıştı.

İlkokul öğrencilerine sürpriz

26 Eylül 2017 16:38


Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisinin ‘Her Çocuk Bir Işık’ projesi kapsamında organize edilen etkinlik kapsamında Erenyurt İlkokulunda bir program gerçekleştirildi. Programa Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Belediyesi Meclis Üyeleri, Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği üyeleri katıldı.Hacivat-Karagöz, tentürük, bilyalı araba oyunu


Programda öğrencilere geleneksel oyunlarımızdan olan Karagöz ve kukla gösterisi sergilendi. Okul dışında düzenlenen etkinliklerde ise yine bölgeye has geleneksel oyunlarımızdan olan tentürüt çevirme, bilyalı araba, halk oyunları gibi faaliyetler çocuklarla birlikte yapıldı. Günboyu gönüllerince eğlenen çocuklar unutulmaz bir gün yaşarken, etkinliğe katılanlar da çocukluk yıllarına dönme fırsatı buldu.


Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, okul ziyareti sırasında çocuklara içerisinde tükendiğinde içerisinden çam fidanı çıkan kurşun kalemlerinde bulunduğu kalemlikler ve çeşitli hediyeler verdi. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada gözleri pırıl pırıl çocuklarımızla olmak bizleri son derece mutlu ediyor. Erenyurt’a defalarca geldik. Ancak bugün farklı bir etkinlik için buradayız. Kent Konseyi Kadın Meclisimizi böyle bir proje geliştirdikleri için tebrik ediyorum” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ORDU HAVA DURUMU
18
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  18°C
 • Salı
  Yağmurlu
  11°C
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  11°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  11°C
Reklamı Geç